Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

До Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік включили 134 національні будівельні стандарти

kozlovska 2 1 768x432Керівна рада Національного органу стандартизації схвалила пропозиції Мінрегіону щодо розроблення всіх 134 національних будівельних стандартів та включила їх до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

«Цьогоріч Мінрегіон має рекордне за останні десять років бюджетне фінансування наукових робіт із нормування та стандартизації – 54 млн грн. Майже третину з цих коштів Міністерство планує спрямувати на роботи зі стандартизації у будівництві. Нормативне забезпечення у будівництві – це система взаємопов’язаних документів. Йдеться про будівельні норми – державні та галузеві, що встановлюють обов’язкові вимоги до об’єктів будівництва, планування та забудови територій, складу та змісту проєктної документації. А також про «підтримуючі» стандарти, що містять вимоги до матеріалів та методики розрахунку параметрів, наведених у будівельних нормах», – наголосила Наталія Козловська.

Загалом у 2021 році заплановано розроблення 134 національних стандартів, зокрема:

  • 13 національних стандартів, ідентичних гармонізованим європейським та міжнародним стандартам, а також 4 національні стандарти щодо оформлення проєктної документації – з метою забезпечення впровадження ВІМ-технологій ;
  • майже 60 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;
  • 26 національних стандартів з питань енергоефективності;
  • понад 30 інших національних стандартів, зокрема, «підтримуючих», що розкривають положення державних будівельних норм (містять відповідні методики розрахунку, на які є посилання в ДБН з метою системного запровадження параметричного методу нормування у будівництві).

Найближчим часом розпочнуться тендерні процедури щодо визначення організацій-виконавців.

Ознайомитись з переліком національних стандартів, що будуть розроблені на замовлення Мінрегіону, можна за посиланням.

Зазначимо, що прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом (ЄС) № 305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що Мінрегіон впроваджує системні зміни у сфері технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві.

Довідково

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») виконує функції національного органу стандартизації з 2014 року. До його складу входять: Інститут стандартизації, Управління  оцінки відповідності, Інститут підготовки фахівців Національного органу стандартизації та Національний фонд нормативних документів.

Джерело: minregion