Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Василь Лозинський: Урядові будівлі мають стати прикладом впровадження програм з підвищення енергоефективності

gate as 1s8a1429 768x512Серед важливих задач Мінрегіону — імплементація Директив ЄС “Про енергоефективність” та “Про енергоефективність будівель”. Про це йшлося на зустрічі Першого заступника Міністра розвитку громад та територій Василя Лозинського з представниками проєктів GIZ та SECO. 

“Енергоефективність — це запорука сталого розвитку регіонів та ще один крок на шляху до досягнення енергонезалежності. За сприяння наших партнерів з GIZ та SECO низка урядових будівель мають стати “показовими” у проєкті з впровадження програм з підвищення енергоефективності та термомодернізації, аби цей приклад потім розширити на всю країну. Я також дуже вдячний нашим європейським партнерам за технічну допомогу в розробленні надважливого проєкту Закону України “Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель”, який перебуває на погодженні із міністерствами та щодо якого були проведені громадські обговорення”, — заявив Василь Лозинський.

Перший заступник Міністра підкреслив важливість ключових досягнень попередніх періодів плідної співпраці Мінрегіону з GIZ та SECO у межах проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”. А також спільну роботу зі створення діджитальної Національної бази експлуатаційних та енергетичних характеристик громадських будівель. Зазначимо, зараз в у відповідну базу вже внесено інформацію про понад 13 тисяч будівель з 842 населених пунктів у 24 областях.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що для зменшення споживання природного газу важливо втілювати програми з підвищення енергоефективності, термомодернізації у містах і громадах, а також збільшувати частку альтернативних джерел енергії.

Довідково

Угоду про співробітництво Мінрегіону і проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементація директиви ЄС про енергоефективність в Україні» підписано 8 вересня 2020 року.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. 

Швейцарська програма співробітництва в Україні SECO працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист і демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.

Джерело: minregion