Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Інженери створюють бетонне покриття для бездротової зарядки електромобілей

highway charging resize md

Нове бетонне шосе буде заряджати автомобілі під час руху, що, можливо, дозволить їм подорожувати без необхідності зупинятися.

Це наукова фантастика. Уявіть, що ви їдете по дорозі, і ваш електромобіль автоматично заряджається: не потрібно зупинятися і виходити з машини.

Що ж, скоро ця мрія може стати реальністю. В крайньому випадку, скоро це може стати реальністю в Індіані.

Департамент транспорту Індіани (INDOT), Університет Пердью і німецький стартап Magment GmbH об'єднали зусилля для створення системи бездротової зарядки електромобілів під час руху. В кінцевому підсумку, ідея полягає в тому, щоб розробити перше в світі бетонне покриття з бездротовою зарядкою.

У прес-релізі команди відзначають, що реалізація проекту буде проходити в три основних етапи.

Два перші етапи будуть включати в себе різні форми випробувань дорожнього покриття, а також аналіз і дослідження по оптимізації. В кінцевому підсумку ця робота буде проводитися Спільною програмою транспортних досліджень (JTRP) в кампусі Purdue в Західному Лафайетті. По завершенні цих етапів на третьому етапі INDOT побудує випробувальний полігон довжиною не менше чверті милі. Тут команда перевірить здатність бетону заряджати важкі вантажівки, що працюють на великій потужності (200 кіловат і вище).

Однак конкретне місце для цього випробувального стенду ще не визначено.

Після того, як всі ці етапи будуть успішно завершені, INDOT продовжить використання нової технології, яка була побудована і вдосконалена в ході вищезазначених випробувань, для електрифікації ділянки міждержавної автомагістралі в Індіані, який ще належить визначити.

«Цей проект - реальний крок вперед до майбутнього динамічної бездротової зарядки», - йдеться в заяві Маурісіо Есгерра, генерального директора Magment. Далі він зазначив, що проект «безсумнівно встановить стандарт доступною, стійкої і ефективної електрифікації транспорту».

Очікується, що проект розпочнеться пізніше цього літа. І, якщо це вдасться, це буде революційним. Але якщо це не так, на щастя, це не єдине рішення для бездротової зарядки або вироблення електроенергії, яке знаходиться в розробці.

У грудні 2020 роки ми представили вам новини про дослідників, що створюють новий спосіб зробити виробництво електроенергії таким же простим, як прогулянка по вулиці. Вони зробили це за рахунок використання п'єзоелектричних матеріалів. Дослідники використовували концепцію «ступінчастою полірування» - кошти використання різних видів механічних навантажень на п'єзоелектричну консольную балку - для вироблення більшої потужності з матеріалу, ніж вважалося раніше можливим.

Коли справа доходить до нового проекту в Індіані, все ще залишається неясним, які методи інженери планують використовувати для вироблення енергії, достатньої для харчування електромобілів, оскільки на даному етапі надано не так багато інформації. Ми будемо з нетерпінням чекати, щоб дізнатися більше в міру появи нової інформації.

Одне можна сказати напевно: нова ініціатива буде екологічно чистою і допоможе нам на шляху до більш екологічного завтрашнього дня ... тобто, якщо вона спрацює.

Источник: interestingengineering