Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Просторовий розвиток територій громад: Мінрегіон аналізує готовність до розроблення комплексних планів

nataliya kozlovska prostorovyj rozvytok terytorij gromad 1 1 768x422У Мінрегіоні триває аналіз даних щодо актуальності містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях, яка необхідна для розроблення комплексних планів території тергромад. Перші результати досліджень демонструють, що близько половини схем територій областей та районів вже неактуальні та не можуть бути використані для розроблення комплексних планів розвитку територій громад. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Реалізація комплексних планів розвитку територій надасть громадам змогу керувати власними ресурсами та залучати інвестиції. Натомість відсутність актуалізованої містобудівної документації пригальмує будь-який інвестиційний розвиток, тому місцеві державні адміністрації мають приділити особливу увагу її оновленню. Наголошую, що комплексні плани просторового розвитку територій мають розроблятися в електронному вигляді та відповідати схемам територій районів та областей», – зазначила Наталія Козловська.

Також Мінрегіон проаналізував наявність актуалізованої картографічної основи в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексних планів території територіальних громад. За інформацією, отриманою від обласних державних адміністрацій, з 1469 територіальних громад лише 33, а це – 2,2%, мають умовно актуальну картографічну основу в цифровій формі.

«Актуалізована картографічна основа в цифровій формі необхідна для розроблення комплексних планів, а також отримання державної субвенції для співфінансування на таку роботу. Окрім того, місцевим державним адміністраціям наразі необхідно організувати комунікацію з територіальними відділами Держгеокадастру для актуалізації цієї документації», – наголосила Наталія Козловська.

Джерело: minregion