Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Києві розкрили масштабну схему із землею та дамбами на 4,2 млрд гривень

Opera Снимок 2021 11 24 151903 nerukhomi.uaМасштабну схему із заволодіння земельними ділянками та гідротехнічними спорудами на загальну суму 4,2 млрд гривень розкрили співробітники Служби безпеки України.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За словами правоохоронців, зловмисники намагалися приватизувати ГТС та 12 ділянок землі в Оболонському, Подільському, Деснянському районах Києва та Обухівському та Вишгородському районах Київської області. У 2018 році українець звернувся з офіційним запитом щодо власності низки гідротехнічних споруд та ділянок. Отримавши формальну відповідь, що майно не перебуває у власності жодної юридичної чи фізичної особи, він узяв їх на "відповідальне зберігання". Потім розпочав процедуру приватизації щодо зазначених об'єктів. Було порушено кримінальну справу, зараз на землю та гідротехнічні споруди накладено арешт.

У свою чергу, як з'ясували журналісти " Схем ", йдеться про причали та греблі на Дніпрі та Оболонському острові загальною площею до 150 тисяч "квадратів". Заволодів ними київський юрист Костянтин Бойко завдяки зв'язкам з колишнім керівником столичної поліції Андрієм Крищенком, який зараз є заступником мера Віталія Кличка.

Більшість причалів та дамб біля берегів Дніпра у Києві збудували ще за радянських часів. Деякі їх використовують для швартування суден. Більшість таких споруд перебувають у держвласності, але не всі. Є об'єкти, які влада так і не взяла на баланс. Юридично вони не мають власника. Їх вільно використовують місцеві жителі, іноді до них приходять річкові судна.

Юрист Бойко використав заяву до поліції, щоб на прохання слідчого взяти гідротехнічні споруди на зберігання. Потім він оформив ці об'єкти у приватну власність і продав їх своїй же компанії.

Джерело: nerukhomi