Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Китайський будівельний ринок лихоманить: проблеми у ще однієї великої компанії

Opera Снимок 2022 01 11 164754 nerukhomi.uaЩе один китайський будівельний гігант зіштовхнувся з фінансовими проблемами на тлі назрілої кризи на ринку. Компанія Shimao Group не змогла розплатитися з боргами, внаслідок чого її акції минулої п'ятниці впали на 17%.

Крім акцій на 25% впала ціна облігацій з погашенням у липні цього року, які випустила "дочка" Shimao Group Holdings. Шанхайська фондова біржа через різкі падіння змушена була призупинити торги цінними паперами цієї компанії. Тим часом представники самої компанії зазначають, що дефолту не передбачається, а прострочений платіж за кредитом не передбачає вимог кредиторів про дострокове погашення. Щоб згладити ситуацію, забудовник почав продавати свої проєкти (включаючи як житлову, так і комерційну нерухомість), що призвело до 7% подорожчання акцій на торгах у понеділок.

Водночас за даними S&P Global, ймовірність дефолту серед компаній у будівельному секторі загостриться у першому кварталі цього року. Влада Китаю, прагнучи запобігти появі бульбашок на ринку нерухомості, вжила заходів проти зростання позик у забудовників і ввела ліміти на іпотеку. Рейтингове агентство S&P підрахувало, що лише у першій половині 2022 року галузь має виплатити за облігаціями близько $40 млрд.

Джерело: nerukhomi