Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Мінрегіон та Всеукраїнська Асоціація громад провели нараду з представниками ОМС щодо підтримки тих, хто прихистив переселенців

minregion ta vseukrayinska asocziacziya gromad provely naradu z predstavnykamy oms shhodo pidtrymky tyh hto pryhystyv pereselencziv 1 768x461Міністерство розвитку громад та територій спільно з Всеукраїнською асоціацією громад і Міністерством соціальної політики 13 квітня провели практичну онлайн-нараду з представниками органів місцевого самоврядування щодо підтримки тих, хто безоплатно прихистив переселенців.

У заході взяли участь 1830 учасників, зокрема, представники обласних військових адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, а також народні депутати.

Відтак директор Департаменту житлової політики та благоустрою Мінрегіону Руслан Калінін розповів про практичні інструменти та процедуру компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Крім того, він повідомив, що міністерство активно веде перемовини з міжнародними партнерами щодо фінансової підтримки програми “Прихисток” і вже найближчим часом очікується підписання першого меморандуму про співпрацю.   

У свою чергу директор Департаменту енергоефективності Мінрегіону Дмитро Петрунін відповів на запитання щодо компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг домогосподарствами, які прийняли у себе вимушених переселенців.

Також під час наради заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко надав розʼяснення  щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб та виплати допомоги на проживання.

Зазначимо, що Мінрегіон спільно з іншими профільними міністерствами та Всеукраїнською асоціацією громад планує й надалі проводити такі заходи для органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що з березня в Україні діє соціальна програма «Прихисток», мета якого – надати житло внутрішньо переміщеним громадянам, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які приймають у себе вимушених переселенців.  

Програма працює відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». 

Джерело: minregion