Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Сумщина вже отримує від Уряду перші 250 млн грн для ліквідації наслідків бойових дій, — Олексій Чернишов

sumshhyna vzhe otrymuye vid uryadu pershi 250 mln grn dlya likvidacziyi naslidkiv bojovyh dij oleksij chernyshov 2 768x51216 квітня Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов мав робочий візит до Сумської області. В регіоні, де багато населених пунктів були або окуповані, або заблоковані ворогом, поступово відновлюється життєдіяльність. 

Міністр разом з головою Сумської обласної військової адміністрації Дмитром Живицьким та Сумським міським головою Олександром Лисенком оглянули найбільш пошкоджені житлові райони міста Суми. Дії ворога нічим не відрізнялися від дій в інших регіонах — він нещадно руйнував домівки мирного населення. 

Під час наради за участю керівництва області, Олексій Чернишов зазначив, що першочергове завдання влади — ліквідувати наслідки військових дій, допомогти людям відремонтувати та відновити оселі, забезпечити відновлення надання усіх житлово-комунальних послуг та стале продовольче забезпечення населення.

«Сумська ОВА вже отримує від Уряду перші 250 млн грн для ліквідації наслідків бойових дій, тож завданням для керівництва області є якнайшвидше  проведення відповідних робіт», — зазначив Міністр. 

Наразі на розмінованих територіях області тривають розбирання пошкоджених будівель, прибирання територій, ремонт пошкодженої критичної інфраструктури. Комунальні підприємства та працівники Головного управління ДСНС у Сумській області працюють 24/7. 

Загалом в області повністю зруйновано або пошкоджено понад 976 об’єктів. У тому числі 638 житлових будинків, 24 заклади освіти, 23 об’єкти життєзабезпечення, 18 закладів охорони здоров’я. 

У рамках робочого візиту, Міністр відвідав місто Тростянець, яке зазнало значних руйнувань та потребує повного відновлення. Зокрема, оглянув Тростянецьку міську лікарню, яка до вторгнення в область була повністю реконструйована, з сучасним медичним обладнанням та нещадно обстріляна ворогом.

За словами мера Тростянця вже розробляються проєкти реконструкції лікарні, зруйнованого центра міста та центрального залізничного вокзалу. Триває розмінування міста для можливості повноцінної роботи з обстеження пошкоджених будівель та споруд.

Завершили робочий візит в Охтирці, місті, якому Указом Президента України присвоєно почесну відзнаку “Місто-герой України”. 

Місто зазнало значних ракетних та бомбових ударів. Зруйнована Охтирська ТЕЦ — єдиний постачальник теплової енергії, гарячого водопостачання для населення, бюджетних установ та інших організацій міста. 

«Об’єкт потребує повного відновлення до початку опалювального сезону 2022/2023. З головою Сумської ОВА, мером міста Павлом Кузьменко та директором ТЕЦ Григорієм Юрко визначили етапність відновлення роботи підприємства», — зазначив Міністр та додав, що чекає від керівництва міста пропозиції щодо нової схеми теплопостачання міста та проєкту відбудови ТЕЦ. 

Джерело: minregion