Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Олексій Чернишов: Парламент проголосував за європейський підхід управління відходами

uryad vydilyv ponad 243 mln grn na vidshkoduvannya komunalnyh vytrat gromadam yaki bezoplatno rozmishhuyut pereselencziv 1 768x512Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт про управління відходами (№2207-1д), який запроваджує сучасний європейський підхід управління відходами та спрямований на розв’язання проблеми з масовим захороненням відходів.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Прийнятий законопроєкт 2207-1-д закладає базові європейські принципи та стандарти, такі як ієрархія управління відходами, «забруднювач платить», розширена відповідальність виробника. Він  встановлює нові вимоги щодо приведення старих сміттєзвалищ у відповідність до екологічних норм або ж їх закриття. Документ також запускає механізми для будівництва сміттєпереробних потужностей в країні. Зокрема, щодо відходів будівництва та знесення, що є надзвичайно актуальним в умовах війни. Відтак Україна отримала інструмент стати чистішою» — наголосив Міністр Чернишов.

Очільник Мінрегіону також зазначив, що після прийняття цього законопроєкту Уряд має розробити понад 6 секторальних законопроєктів та понад 20 нормативно-правових актів. Наразі Мінрегіон та Офіс підтримки реформ беруть активну участь в опрацюванні законопроєктів «Про упаковку та відходи упаковки», «Про батареї та акумулятори», «Про відходи електричного та електронного обладнання» та інших. 

Зазначимо, що законопроєкт №2207-1д покликаний запровадити сучасні європейські підходи до управління відходами, законодавчі та фінансові стимули для збільшення обсягів їх переробки та повторного використання. Також він створює можливість для розширеної відповідальності виробника для певних видів відходів, що дозволить повністю фінансувати їх збирання та переробку за рахунок виробників, посилює контроль за управлінням небезпечними відходами та закладає підгрунтя для створення інформаційної системи управління відходами.

Крім того, документ передбачає запровадження планування управління відходами європейського рівня  (національного, регіональних і місцевих планів та програм управління відходами) та  європейської ієрархії управління відходами, де пріоритетом є запобігання їх утворенню, повторне використання та переробка.

Джерело: minregion