Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Мінрегіоні обговорили посилення співпраці України та Угорщини

u minregioni obgovoryly posylennya spivpraczi ukrayiny ta ugorshhyny 2 768x512У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулася робоча зустріч заступників Міністра Ігоря Корхового та Івана Лукері з угорською делегацією на чолі із заступником Міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадяром.

Під час зустрічі обговорили залучення Угорщини до відбудови зруйнованих об’єктів інфраструктури в територіальних громадах України, першочергову допомогу деокупованим громадам та регіонам, а також посилення двосторонньої співпраці.

Зокрема, сторони обговорили питання активізації роботи Українсько-Угорської Міжурядової Змішаної Комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва.

Голова Української частини Комісії, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігор Корховий зазначив, що співробітництво з Угорщиною визначено одним із пріоритетів розвитку транскордонного співробітництва в Україні. «Посилення співпраці в межах Комісії дасть можливість громадам реалізовувати спільні проєкти транскордонного співробітництва», — зазначив Ігор Корховий.

Сторони домовилися розглянути можливість проведення найближчим часом чергового засідання українсько-угорської Міжурядової Змішаної Комісії.

Заступник Міністра Іван Лукеря зазначив, що для України надзвичайно важлива міжнародна підтримка, зокрема з боку Угорщини, у відновленні та реконструкції зруйнованих об’єктів інфраструктури.

«Така співпраця може бути реалізована завдяки партнерству між громадами двох країн. Угорські громади могли б надавати експертну допомогу та практичну підтримку для реконструкції та ремонту соціальної та житлової інфраструктури», — наголосив Іван Лукеря.

Він подякував угорській стороні за участь у відновленні навчальних та медичних закладів Київської області. Так, у червні Київська обласна військова адміністрація, Угорська екуменічна служба допомоги, Бучанська та Бородянська територіальні громади підписали меморандум про партнерство та співпрацю. Першими кроками в цій співпраці буде відновлення будівлі школи навчально-виховного комплексу в с. Загальці Бородянської територіальної громади.

Також під час зустрічі сторони звернули увагу, що одним із найбільш перспективних напрямів двостороннього співробітництва, який мав би позитивний ефект для обох країн, є розбудова прикордонної інфраструктури на українсько-угорському кордоні, будівництво нових пунктів пропуску та реконструкція вже існуючих пунктів пропуску.

Джерело: minregion