Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Більше половини інфраструктури підготовано до опалювального сезону

oleksij chernyshov bilshe polovyny infrastruktury pidgotovano do opalyuvalnogo sezonu 6 768x51227 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів четверте засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2022/23 років.

«Ми добре усвідомлюємо, що через 2,5 місяці ми розпочинатимемо в Україні опалювальний період, який буде непростим, однак ми з вами зобов’язані впоратися з цим. Правила гри на цей опалювальний сезон усім зрозумілі. Вони затверджені. Є чітке, стабільне розуміння того, як ми його проходимо», — заявив Олексій Чернишов.

Міністр проінформував учасників Штабу, що 19 липня Уряд затвердив Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії (ПСО). Він наголосив, що це дозволить забезпечити  цінову стабільність у сфері теплопостачання під час опалювального сезону 2022/23 рр.

«Станом на 27 липня внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 352 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 343 котельні (331 пошкоджені і 12 зруйновані) та 8 ТЕЦ (4 зруйновані і 4 пошкоджені) та пошкоджено 1 ТЕС. Також наразі відновлено 31 % від загальної кількості уражених обʼєктів», — зазначила заступниця Міністра Наталія Хоцянівська. 

Від очільників ОВА деокупованих Чернігівської, Полтавської та Сумської областей на Штабі заслухали стан, статус, і майбутнє відновлення зруйнованих об’єктів. Від очільників Запорізької, Харківської та Миколаївської ОВА заслухали стан підготовки водопровідно-каналізаційного господарства до опалювального сезону.

Олексій Чернишов напередодні скликання штабу також продовжив низку зустрічей із місцевою владою на тему підготовки до ОЗП. Раніше він провів зустрічі з місцевою владою Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Житомирської та Тернопільської областей. У середу 27 липня він поспілкувався з представниками Івано-Франківської та Кіровоградської областей. 

Ключовими темами цих зустрічей були технічна готовність комунальної інфраструктури регіонів, цінова стабільність, накопичення, наявність та доступність палива, у тому числі альтернативного — де це можливо.

«Ми будемо підтримувати громади у будь-якій ситуації. Це наша відповідальна позиція. Ми маємо разом забезпечити стале проходження опалювального сезону. Уряд допомагає громадам переходити на альтернативне паливо та забезпечувати швидку та якісну підготовку до холодів», — заявив Міністр під час зустрічей.

«Я кажу щиро і відверто. У мене немає секретів, я нічого не приховую. Енергія — це зброя. Наявність цієї зброї у нас підвищує нашу спроможність. Тому ретельна підготовка до опалювального сезону — це частина оборони держави», — резюмував Олексій Чернишов.

Джерело: minregion