Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Несподіване рішення суду щодо "Квітів України": авторські права не були порушені

f1cd9bf690b4f050b0f26c983d0b9f3c wide bigШевченківський райсуд не побачив порушення авторських прав архітектора під час руйнування фасаду будівлі "Квіти України", розташованої на вулиці Січових Стрільців, 49 у Києві.

Як повідомили у громадській організації "Зберегти "Квіти України", суддя першої інстанції не задовольнив позов архітектора Миколи Левчука щодо порушення авторських прав, оскільки його як автора не залучили до погодження проєкту реконструкції будівлі, що, на його думку, є порушенням законодавства.

Власник "Квітів України" стверджує, що авторські права має не Левчук, а інститут "Київпроєкт", в якому він працював над проєктом будівлі. Начебто Левчук втратив своє авторське право, коли не погодив реконструкцію на умовах девелопера.

Як відомо, власниками "Квітів України" є бізнесмени Олексій Пишний та Андрій Скалозуб. За даними "Слідство. інфо", пишний незадовго до скандалу із забудовою вів активний бізнес на території Росії. Зокрема він був співвласником кількох компаній на будівельному ринку. Проте сам Пишний це заперечує.

"Квіти України" – оранжерея, збудована у 1985 році. У липні 2021 року забудовник почав демонтувати атріум. Кияни заблокували будівельну техніку та окупували будівлю. Згодом Мінкульт вніс "Квіти України" до Реєстру державних пам'яток.

Джерело: nerukhomi