Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Зміна №1 ДБН А.2.2-14:2016 “Склад та зміст науково-проєктної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування”

Pamtki ArhitekturiЗ 1 вересня набула чинності Зміна №1 ДБН А.2.2-14:2016 “Склад та зміст науково-проєктної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування”.
 
 
Відтепер сфера застосування даного ДБН викладено в новій редакції:
 
🔹ці норми встановлюють вимоги до складу та змісту науково-проєктної документації на вид будівництва – “реставрація”, що складається з таких видів робіт і заходів: консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт (реставраційний), пристосування пам'яток, а також на невідкладні консерваційні та протиаварійні роботи.
 
Викладено в новій редакції пункт 3.28 “Категорія складності робіт із розроблення науково-проєктної документації” та доповнено наступним:
 
✔️“Архітектурні дослідження” - Дослідження, які виконуються на пам’ятці з метою вивчення матеріальної структури пам’ятки, визначення частин (елементів), первісного ядра, пізніх нашарувань шляхом влаштування зондажів та шурфів.
 
✔️“Частина пам’ятки” - Окремі взаємопов’язані структурні частини (елементи) що мають певне призначення - фундаменти, стіни, фасади, інтер’єри, перекриття, дахи або покриття дахів, сходи, вікна, двері, балкони, лоджії, окремі приміщення, підвали, мансарди.
 
✔️“Паспорт опорядження фасадів” - Складова науково-проєктної документації, яка розроблена на базі колористичного вирішення фасадів, виявленого в процесі натурних архітектурних та хіміко-технологічних досліджень.
 
Також Зміна передбачає, що:
 
✔️Розділи науково-проєктної документації спрямовані на санітарно-епідеміологічну, екологічну, пожежну та іншу безпеку пам’ятки, а також розділи, спрямовані на створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп (у тому числі і на розумне пристосування пам’яток для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп), не повинні призводити до зміни пам’ятки, втрати її автентичності та/або погіршення її історичної, естетичної, наукової або художньої цінності відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини”.
 
✔️Замовник та генпроєктувальник (проєктувальник) приймають рішення щодо зміни кількості стадій або стадійності проєктування об’єктів будівництва (реставрації) незалежно від класу наслідків (відповідальності) об’єктів”.
 
✔️У випадку необхідності опорядження фасадів або інтер’єрів за наявності раніше розроблених паспортів опорядження можна розробляти лише розділ технології виконання робіт, із врахуванням фактичного технічного стану пам’ятки визначеного за результатами відповідних обстежень, а також кошторисну документацію”.
 
✔️До ремонту (реставраційного) належать роботи, спрямовані на ремонт покрівель, водостоків; ремонт вікон, дверей, печей, тиньку, скління віконних заповнень, пофарбування стін інтер’єрів та фасадів, влаштування систем інженерного забезпечення та інші роботи, що не змінюють існуючих конструкцій, матеріалів, деталей пам’яток тощо.
 
✔️Паспорт опорядження фасадів - є складовою науково-проєктної документації на стадії “Робоча документація”. Головна мета розробки Паспорту опорядження фасадів – закріплення за пам’яткою документально підтвердженої кольорової гами опорядження фасадів та інформації про її матеріальну структуру, що є обов’язковим для врахування для будь якої наступної реставрації фасаду.
 
✔️Науково-проєктна документація розробляється, зокрема, на реставрацію, консервацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт (реставраційний), пристосування пам'яток в різних поєднаннях цих видів робіт і заходів або окремо.
 
✔️Попередні роботи є обов’язковим розділом науково-дослідних робіт на пам’ятці. Розділ включає результати попередніх досліджень та вихідні дані.
 
✔️Техніко-економічні показники складаються у випадку, коли на стадії ЕП розробляються принципові рішення з пристосування пам’ятки. При проєктуванні за чергами будівництва, а також за необхідності виділення пускових комплексів, техніко-економічні показники зазначаються, в тому числі для кожної черги та пускового комплексу.
 
Розділ 9 “Склад та зміст проекту” викладено в новій редакції, якою передбачено, що проєкт має включати:
🔹а) пояснювальну записку;
🔹б) креслення;
🔹в) документацію з технології виконання ремонтно-реставраційних робіт;
🔹г) основні положення організації реставрації;
🔹д) відомості обсягів робіт;
🔹е) кошторисну документацію”.
 
При проєктуванні за чергами будівництва, а також, за необхідності, із виділенням пускових комплексів, техніко-економічні показники зазначаються, в тому числі для кожної черги та пускового комплексу”.
 
🔹Робочий проєкт розробляється на протиаварійні роботи, невідкладні консерваційні роботи та на ремонт (реставраційний). Робочий проєкт також може розроблятися на реставрацію пам’яток, які згідно з класифікацією відносяться до першої категорії складності, а також на реставрацію частини пам’ятки незалежно від категорії складності”.
 
Робочий проєкт включає:
🔹а) пояснювальну записку;
🔹б) креслення;
🔹в) документацію з технології виконання ремонтно-реставраційних робіт;
🔹г) основні положення з організації реставрації;
🔹д) відомості обсягів робіт;
🔹е) кошторисну документацію;
🔹ж) основні техніко-економічні показники (при проєктуванні за чергами будівництва, а також, за необхідності, із виділенням пускових комплексів, техніко-економічні показники зазначаються, в тому числі для кожної черги та пускового комплексу).
 
Назва пам’ятки або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини зазначається згідно із Державним реєстром нерухомих пам’яток України або згідно з переліками (списками) пам’яток, які взяті на облік відповідно до законодавства, яке діяло до набрання чинності Закону України “Про охорону культурної спадщини”, або Переліком об’єктів культурної спадщини.
 
Також викладено у нових редакціях:
✔️Додаток Е (обов’язковий) Форма 5 “РЕСТАВРАЦІЙНЕ ЗАВДАННЯ”.
✔️Додаток И “КОМПЛЕКТУВАННЯ І СКЛАД ТОМІВ ДОКУМЕНТАЦІЇ”.
✔️Додаток Н Форма 8 “ТИТУЛЬНИЙ АРКУШ”.
 
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!🇺🇦
СЛАВА УКРАЇНІ!💙💛
 
 
Пресслужба КБУ
 
ДБН А.2.2 14 2016 1ДБН А.2.2 14 2016 2ДБН А.2.2 14 2016 3ДБН А.2.2 14 2016 4ДБН А.2.2 14 2016 5ДБН А.2.2 14 2016 6