Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Уряд удосконалив механізм надання компенсації комунальних витрат громадам та юридичним особам, які безоплатно розмістили ВПО

uryad udoskonalyv mehanizm nadannya kompensacziyi komunalnyh vytrat gromadam ta yurydychnym osobam yaki bezoplatno rozmistyly vpo 2 768x512Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги за розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану. Відповідний проєкт постанови, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, схвалено на засіданні Уряду 16 вересня.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Це рішення розширює урядову підтримку українських громад, які безоплатно прихистили переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відтепер компенсацію на оплату комунальних послуг також отримуватимуть юридичні та фізичні особи підприємці, які надали безоплатно тимчасове житло ВПО», — зазначив Олексій Чернишов.

Зокрема, зміни:

  • передбачають компенсацію комунальних витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб комунальним закладам та установам, юридичним особам та фізичним особам підприємцям;
  • оптимізують процедури подання заявок та здійснення виплат Казначейством для прискорення надання компенсацій громадам;
  • конкретизують перелік ВПО, за розміщення яких може надаватися компенсація;

Також Уряд схвалив рішення про виділення додаткових 20,61 млн грн на компенсацію комунальних послуг за березень громадам, які надали тимчасове житло ВПО. 

Зазначимо, що від початку збройної агресії рф громади прихистили у своїх школах, дитячих садках, будинках культури тощо майже 1,6 млн українців, які були змушені тікати від війни. На сьогодні таких громадських закладів налічується понад 2,8 тисяч.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 261 затверджений механізм надання компенсації на оплату комунальних послуг закладам державної та комунальної форми власності, а також закладам освіти приватної форми власності, які надають прихисток внутрішньо переміщеним особам. Наразі з резервного фонду Державного бюджету на компенсації за березень-квітень громадам і державним органам виділено 349,7 млн грн та центральним органам виконавчої влади — 20 млн грн.

Джерело: minregion

 

Ще нове на сайті: