Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

В Україні запускається швейцарський проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD

ucord 4У Мінрегіоні відбувся семінар з обговорення нового проєкту міжнародної технічної допомоги «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD). Цей проєкт сприятиме скоординованим діям із відновлення та злагодженого регіонального розвитку з боку громадян, бізнесу та органів влади.

«Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України» направлений насамперед на покращення якості життя людей та сприятиме миру й соціальній згуртованості у нашій країні. Спільно з нашими партнерами будемо допомагати регіонам і громадам у відновленні та розвитку. Вже у жовтні оголосимо перші дві області, які отримають пряме фінансування. Зараз триває відбір. Вдячний Посольству Швейцарії в Україні за підтримку», — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Проєкт UCORD впроваджуватиметься протягом 12 років трьома окремими фазами, по 4 роки кожна. Перша фаза проєкту розпочнеться у листопаді 2022 року і завершиться у жовтні 2026 року.

Проєкт містить три компоненти:

  • агенції регіонального розвитку (АРР) — інклюзивні платформи із залученням багатьох зацікавлених сторін для практичної підтримки відновлення та розвитку регіонів, шляхом впровадження узгоджених національних, регіональних і місцевих стратегій, а також планів відновлення та розвитку;
  • органи державної влади на всіх рівнях управління ефективно співпрацюють та об’єднують зусилля з приватним сектором для підтримки процесу відновлення та надання якісних публічних послуг у сфері водопостачання, водовідведення та управління відходами, критичних для довкілля в пілотних областях;
  • громадяни та органи державної влади активно беруть участь у конфлікточутливому та чутливому до культури діалозі щодо стратегічних питань розвитку суспільства.

Протягом підготовчого періоду проєкт UCORD провів серію консультацій з представниками ключових міністерств, парламентських комітетів, агенцій регіонального розвитку, неурядових організацій, наукових кіл, експертної спільноти, міжнародних організацій та проєктів міжнародної технічної допомоги.

Нагадаємо, раніше В Україні стартував проєкт UCORD «Згуртованість та регіональний розвиток України», який реалізується спільно зі Швейцарією. Це один із флагманських проєктів у сфері державної регіональної політики.