Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29

Співпраця задля майбутньої відбудови України

зустріч КБУ і Aecon10 січня 2023 року відбулась зустріч КБУ з представниками канадської компанії Aecon за участі Посольства України в Канаді, аби сприяти налагодженню співпраці задля майбутньої відбудови України!

Aecon існує на ринку понад 140 років та має багато кейсів щодо співпраці Урядом Канади спільно з іншими країнами. Компанія спеціалізується на експертизі, проєктуванні, будівництві мостів, портів, аеропортів, доріг, гідроелектростанцій тощо.

“Ми плануємо працювати в Україні, проте ми не знаємо всіх тонкощів роботи саме у вашій країні. Aecon є дуже гнучкою, що стосується партнерства, але зараз компанії потрібно вивчити майбутні можливості для України”, - зазначив Luis Felipe Qurios, представник відділу міжнародного розвитку Aecon.

Олександр Червак, виконавчий директор КБУ розповів, що Конфедерація будівельників України при підтримці FIEC наступного місяця, 15 лютого 2023 року, організовує великий міжнародний форум RECOVERY CONSTRUCTION FORUM (https://rebuildukraine.in.ua/recovery-construction-forum), що пройде у Варшаві. Головна мета якого - створення платформи для подальшої комунікації між будівельними галузями країн-партнерів для прискорення відбудови України.

До виступу у панелях запрошені також представники влади України, що сприятиме кращому обміну інформацією щодо співпраці між Урядами.

“Відбудовувати країну важко, коли йдуть бойові дії, проте Україна демонструє свою силу на фронті. У нас є розуміння, що можна відновлювати вже зараз. Зокрема, йдеться про проєктування об'єктів та планування окремих територій, що займає багато часу”, - зазначив Олександр Червак.

Він додав, що нині відновлення здебільшого має локальний характер. Першочергово відбудовуються об'єкти критичної інфраструктури, а також житлові та соціальні об'єкти, які можуть бути відновлені у короткі терміни.

КБУ, своєю чергою, у тісній співпраці з Урядом працює над реформуванням законодавства для того, щоб в майбутньому іноземним інвесторам та донорам було зрозуміліше та легше долучатися до відбудови України.

Представника з компанії Aecon цікавило чи є наразі сформований реєстр пошкоджених або зруйнованих об'єктів. Адже це важливо для розуміння цілісної картини.

Олександр Червак розповів, що наразі Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробляє електронний реєстр пошкодженого та знищеного майна (база даних для Системи цифрового управління відбудовою), в якому будуть оцифровані ті об'єкти, що підлягають відновленню.

Петро Петренко, радник з економічних питань Посольства України в Канаді поінформував, що з досвіду партнерства у минулому, канадська сторона долучалась до співпраці шляхом укладання договору Уряду Канади на пряму з компанією (як це, свого часу було з Укравтодором при будівництві доріг).

Окремо він додав, що у разі надходження пропозицій про нові форми міжурядового співробітництва, Посольство України в Канаді може інформувати про це канадський бізнес. Також пан Петро розповів про проєкт від канадських архітекторів, який передбачає створення “аплікації”, на якій буде продемонстровано, які будівельні матеріали Канада має в наявності та готова надати Україні (можливо навіть на безоплатній основі). Поки обговорюється розміщення “аплікації” у місті Ірпінь.

“Є ще багато моментів щодо проєкту, які потребують обговорень та доопрацювань. Але як тільки ми дізнаємось більше, побачимо прогрес та перейдемо на новий етап - повідомимо про це КБУ”, - поділився радник з економічних питань Посольства України в Канаді.

Окремо Петро Петренко зауважив, що у разі консультації щодо деяких питань, Посольство України в Канаді готове приєднатись, аби всіляко сприяти співпраці Уряду України та Канади для майбутньої відбудови.

Долучайтеся до розвитку галузі та майбутньої відбудови спільно з КБУ!?

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!?
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!??
СЛАВА УКРАЇНІ!??

Пресслужба КБУ