Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Загроза зупинки доступного іпотечного кредитування

Загроза зупинки іпотекиОстанні законодавчі зміни зводять нанівець всі ініціативи щодо розвитку іпотечного кредитування в Україні. Тому, Конфедерація будівельників України звернулась до представників влади та керівництва "Укрфінжитло” щодо загрози зупинки доступного іпотечного кредитування.
 
Після опрацювання зауважень та пропозицій учасників КБУ лист від Конфедерації був надісланий:
✔️Президенту України Володимиру Зеленському
✔️Керівнику Офісу Президента України Андрію Єрмаку
✔️Прем'єр-міністру України Денису Шмигалю
✔️Віце-прем’єр-міністру з відновлення України– Міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову
✔️Голові партії «Слуга Народу», Голові профільного Комітету ВРУ, Голові Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування при Президентові України Олені Шуляк
✔️Заступнику Керівника Офісу Президента України Ростиславу Шурмі
✔️Голові правління ПрАТ «УКРФІНЖИТЛО» Євгену Мецгеру.
 
 
Згідно постанови Кабінету Міністрів України №856 від 02 серпня 2022 року “Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України, однією з умов забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України передбачено що:
 
✔️предмет іпотеки повинен бути на території України (за винятком нерухомості, що розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
 
Кабінет Міністрів України, своєю чергою, своїм рішенням (постанова №1364 від 06 грудня 2022 року) надав доручення Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затверджувати перелік територій, на яких ведуться воєнні (бойові) дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
 
При цьому Кабінет Міністрів України в цьому ж рішенні визначив, щодо територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, включаються території можливих бойових дій та території активних бойових дій.
 
На виконання Постанови КМУ №1364 від 06 грудня 2022 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Наказом №309 від 22.12.2022 року затвердило новий перелік територій можливих бойових дій та територій активних бойових дій, а також територій тимчасово окупованих рф.
 
Чинна редакція переліку територій, де можливі бойові дії, містить всю територію міста Києва без зазначення дати припинення можливих бойових дій. Це означає, що місто Київ на сьогодні належить до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Крім того, до переліку територій, де можливі бойові дії, включені обласні центри: Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя.
 
Таким чином, поточна ситуація для іпотеки виглядає безнадійно:
✔️Банки не можуть видавати нові іпотечні кредити у містах: Київ, Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя за державною програмою «єОселя», оскільки це суперечить постанові Кабінету Міністрів України № 856 від 02.08.2022, яка визначає, що кредитування нерухомості можливо виключно на територіях, які не віднесено до переліку, на яких ведуться воєнні (бойові) дії, або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф.
 
‼️Так, у зверненні пропонується внести зміни до Постанови КМУ №1364 від 06 грудня 2022 року та визначити, що до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, включаються ВИКЛЮЧНО території активних бойових дій.
 
?Аналогічна проблема з вчиненням виконавчих дій вже Кабінетом Міністрів України вирішена. Так, на засіданні 13 січня 2023 року Кабмін вніс зміни до постанови КМУ від 06.12.2022 № 1364 та передбачив, що прирівнювання територій, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, до територій бойових дій не застосовується до зупинення вчинення виконавчих дій, заборони відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень у випадках, встановлених пунктом 10-2 розділу ХІІІ ЗУ «Про виконавче провадження».
 
 
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!?
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!??
СЛАВА УКРАЇНІ!??
 
Пресслужба КБУ

Ще нове на сайті: