Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Ukrainian English Russian

Суд дозволив СБУ зводити багатоквартирний будинок біля фунікулера в Києві

fdsfКасаційний господарський суд залишив чинним рішення апеляційної інстанції, поставивши крапку у справі про повернення до комунальної власності ділянки на вул. Боричів Тік, 4а у Подільському районі Києва, недалеко від фунікулера.

 Громадська організація "Серце Подолу" намагалася "вигнати" з землі по вулиці Боричів Тік Службу безпеки України. Проте Касаційний суд поставив крапку у цій справі.

Цей судовий процес кілька років тому набув значного розголосу через те, що громада Подільського району виступає проти того, щоб правоохоронці будували на згаданій ділянці житло для своїх працівників.

рішення про передачу ділянки площею 0,26 га під житлову забудову з підземним паркінгом у центрі столиці Київрада ухвалила у травні 2004 року терміном на 5 років. Проте, через півроку після закінчення терміну договору оренди у жовтні 2010 року СБУ звернулася до Київради з проханням внести зміни до рішення 2004 року щодо заміни слів та цифр "у короткострокову оренду на 5 років" на "постійне користування".

Мешканці сусіднього будинку, що стоїть, по вулиці Ігоревській, створили ГО "Серце Подолу", виступили проти будівництва. Ділянка знаходиться в історичному ареалі міста на зсувонебезпечних територіях.

Проте 13 серпня 2021 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав СБУ містобуди на проєктування будівництва житлового будинку. На зазначеній ділянці планується звести семиповерхівку з 11 квартирами, десять із яких будуть шестикімнатними. Загальна площа квартир – майже три тисячі квадратних метрів. Також у будинку передбачається підземний паркінг, що включає 12 гаражів-боксів.

Джерело: nerukhomi