Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Із січня 2024 року запрацює Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації

Derzhavnyy fond dekarbonizatsiyi ta enerhoefektyvnoyi transformatsiyi Відповідний Закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Ініціаторами створення Фонду стало Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і народними депутатами.

 

«Створення Фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації — сигнал міжнародним партнерам, що наша країна розвивається за європейськими принципами. В тому числі, це стосується зменшення шкідливих викидів СО2 та інвестицій в енергоефективність. Такі кроки дадуть можливість для відновлення української економіки і розвитку громад», — наголосив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.
  • Для чого потрібен Фонд?
Україна матиме надійне, захищене законом джерело коштів для реалізації програм енергоефективності, зменшення викидів СО2 та підтримки альтернативних джерел енергії.
  • За яким принципом буде працювати Фонд?
Вперше на законодавчому рівні зафіксований принцип «забруднювач платить». Наповнення Фонду відбуватиметься за рахунок екологічного податку на викиди СО2. У першу чергу, його сплачуватимуть великі промислові підприємства.
Також планується залучення міжнародних кредитів і грантів. Отримані гроші підуть на впровадження нових технологій, які дозволять зменшити викиди, а також на термомодернізацію будинків і соціальних об’єктів та інші проєкти.
  • Який ефект отримає Україна від створення Фонду?

До 2030 року  в Україні згідно з Національним планом дій з енергоефективності прогнозується зниження кінцевого енергоспоживання на 17 відсотків. А також на 65 відсотків зменшення викидів СО2 порівняно з 1990 роком, це передбачено в Оновленому національно визначеному внеску України до Паризької угоди.

За словами голови Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Ганни Замазєєвої, Фонд стане постійним джерелом фінансування численних проєктів і програм з енергоефективності для усіх: населення, громад, бізнесу. Наразі також триває пошук міжнародних партнерів для залучення до роботи фонду і запуску нових програм.
 
Джерело: https://mtu.gov.ua/

Ще нове на сайті: