Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Швидкий шлях до оновлення: як стара “панелька” стала енергоощадною

y54tyrthehМешканцям майже 40-річної дев’ятиповерхівки знадобилось лише чотири роки, аби перетворити свій дім із занедбаного на енергоощадний і зменшити споживання енергії на понад 43%

Не було би щастя, та нещастя допомогло. Цей вислів сповна стосується однієї з львівських багатоповерхівок, де лише критична ситуація із каналізацією змусила мешканців чотири роки тому об’єднатися і терміново рятувати будинок. Коли ж люди побачили результат, то вирішили не зупинятись й максимально модернізували свою дев’ятиповерхівку. Вона стала однією з небагатьох у країні, де є поквартирний облік тепла, і де мешканці споживають на 43% менше енергоресурсів, ніж чотири роки тому.

Як людям вдалося лише за чотири роки зробити грандіозні перетворення в будинку – проаналізувала “Українська енергетика”.

“Отже, мешканці практично за власні кошти частково модернізували свій будинок, – зазначила Тетяна Афанасьєва, менеджерка супроводу проєктів з енергомодернізації за програмою “Енергодім”. – Вони багато чого зробили за два роки існування ОСББ: усунули аварійні ділянки, поміняли вікна й двері в місцях загального користування (МЗК). Дах частково також відремонтували. Це дуже хороший будинок, в якому злагоджені люди і хороший голова ОСББ, тому за дуже короткий строк в ньому було виконано дуже багато робіт”.

"Пройти проєкт було дуже важко, – зізналася голова ОСББ Оксана Пухір. – Якби мене запитали чи погодилася б я ще раз піти на таке, то напевно, що ні. Адже на мені як на голові висіло все. Люди телефонували по ночах, бо переживали за себе, а я і менеджерка проєкту переживали за всіх. Дісталося стресу також підрядникам. Вони переймалися, як усе буде через війну, переживали, аби все пройшло по Фонду, бо якби він забракував роботи – підрядники нічого б не отримали. Втім успіх залежить від усіх мешканців будинку, від їх бажання".

Приклад ОСББ "Хоткевича-66" доводить, що за згуртованості людей навіть стару дев’ятиповерхову “панельку” можна дуже швидко модернізувати, а відтак швидко "відбити" витрати, сплачуючи за тепло на 40% менше. Річна економія коштів на опалення будинку становить майже 800 тис. грн. А у разі подорожчання енергоносіїв вигода лише зросте.

Джерело: ua-energy

 

Ще нове на сайті: