Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Відбудова України: Польща страхуватиме іноземних інвесторів

Україна ЛатвіяПрезидент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо страхування експорту, гарантованого Державним казначейством. Ця поправка дозволяє польській державній Корпорації страхування KUKE надавати ефективнішу допомогу приватному бізнесу, зацікавленому у відбудові України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

“Це перший настільки комплексний інструмент страхування, який підтримує інвестиції та діяльність польських компаній в Україні. Ми сподіваємося, що цей важливий крок Польщі стане поштовхом для страхового ринку та інших держав активніше надавати гарантії компаніям, які працюють в Україні. І, як наслідок, це сприятиме залученню більшої кількості інвестицій та входженню в український приватний сектор нових гравців”, — наголосила перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Зазначений закон є фундаментом програми відбудови України за участі польського бізнесу.

Програма передбачає три пункти.

Перший — безпечна торгівля з Україною. Страхування охоплює широкий спектр ризиків, зокрема захищає польські компанії від збитків, спричинених несплатою за поставлені товари чи надані послуги. Крім того, передбачає перестрахування транспортного страхування та гарантію, що захищає банки, які видають акредитиви.

Другий пункт — підтримка інвестицій польських компаній, підтримка підприємців у фінансуванні інвестицій, реалізованих у Польщі для експорту в Україну, а також тих інвестицій, які будуть реалізовані безпосередньо в Україні. Особливо це стосується нових проєктів поглинання та придбання.

Третій — підтримка розвитку України, забезпечення фінансування інвестиційних проєктів, які реалізують польські чи іноземні підприємці для інвесторів з України (приватних та державних).

Серед нових рішень — перестрахування іншими страховиками у випадках, якщо ризик вище середнього або якщо неможливо отримати перестрахування на комерційному ринку. Здебільшого це стосуватиметься перестрахування транспортних ризиків у комерційних страховиків (зокрема, каско та страхування відповідальності перед третіми особами). Завдяки цьому польські підприємці зможуть здійснювати перевезення в Україну та брати участь у процесі реконструкції.

Закон також надає можливість страхування польських філій іноземних підприємств на рівні з місцевими компаніями. Водночас для українських компаній це можливість на кращих умовах розширювати бізнес у Польщі.