Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Бізнес Японії готовий взяти участь у відбудові України

ЯпоніяЯпонський бізнес пропонує низку сучасних технологій, які сприятимуть пришвидшенню відбудови.

Як повідомляє Урядовий портал із посиланням на Мінекономіки, про це йшлося під час зустрічі першої віцепрем’єр-міністерки України — міністерки економіки Юлії Свириденко із представниками бізнес-делегації Японії.

“Попри продовження війни, економіка України демонструє стійкість та адаптивність і відновлюється швидше, ніж прогнозувалось раніше — за підсумками цього року ми очікуємо зростання ВВП до 4%. Наразі ми спрямовуємо основні зусилля у відбудову зруйнованого і запрошуємо інвесторів вкладати в розвиток проєктів в Україні. Зі свого боку, ми здійснюємо пошук шляхів страхування інвестицій та вже маємо певні успіхи в цьому. Наразі уряд визначив п’ять пріоритетів для швидкого відновлення: енергетика, житло, критична інфраструктура, розмінування та економічне відновлення — розвиток малого і середнього бізнесу”, — наголосила Юлія Свириденко.

У зустрічі брали участь представники компаній, які працюють у сферах охорони здоров’я, електронної комерції, комунікації та фінансових технологій, виробництва транспорту і промислових товарів (Rakuten, Allm та ін.).

Представники японського бізнесу презентували низку проєктів і технологій, які пропонують реалізовувати в Україні. Так, у місті Буча за участі японського бізнесу пропонується створення зеленої індустріальної зони площею 3000 га, де здійснюватиметься виробництво зеленого водню. Це дасть змогу запустити місцеве виробництво відновлювальної енергії, тепла і палива та сприятиме енергетичній незалежності Бучі.

Також було презентовано технології, які стануть у нагоді під час відновлення України. Це медичні технології та програми для прогнозування, профілактики та лікування ПТСР і розладів, зумовлених стресом; технологія для безпечного та швидкого обстеження будівельних майданчиків, яку можна використовувати для моніторингу інфраструктури у віддалених районах (наприклад, дамби) — вона дає змогу створювати точні 3D-карти в режимі реального часу; системи очищення питної води з функцією автономної роботи та обслуговування, які використовують в евакуаційних центрах у районах різних країн, що постраждали від стихійних лих; система для наукової підтримки агровиробництва — здійснює збір інформації щодо навколишнього середовища, погодних умов, росту рослин та аналізує її за допомогою ШІ, а потім надає рекомендації для підвищення врожайності культур.

Українська сторона своєю чергою презентувала власні проєкти для залучення інвестицій.

Джерело: Укрінформ.