Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Мінекономіки запропонувало американському бізнесу інвестувати у проєкти відбудови України

американський бізнесПредставники Міністерства економіки під час зустрічі із представниками Міжнародної асоціації стабільних операцій (ISOA) та провідних американських компаній обговорили проєкти відновлення України завдяки інвестиціям американського бізнесу.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

“Урядом визначено ключові сектори, які є найбільш перспективними для інвестицій в Україні — це енергетика, аграрне виробництво та продовольство, транспорт і логістика, критичні матеріали, IT та машинобудування. Саме ці сектори вже зараз розвивають економіку нашої країни та мають глобальний потенціал до зростання. Товари й послуги цих секторів також потрібні на міжнародному ринку. Окрім того, розвиваючи ці сектори, Україна допоможе світові протистояти глобальним викликам: голоду, кліматичній кризі, а також зможе запропонувати альтернативу російському експорту”, — наголосила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Вона зазначила, що внаслідок війни за підсумками минулого року Україна мала майже 30% падіння економіки, проте завдяки стійкості та адаптивності українського бізнесу вже цього року відбулося зростання у 2,2% ВВП. Однак щоб відновитися, українська економіка має зростати значно швидшими темпами, а для цього необхідні інвестиції.

На думку заступника міністра економіки України Володимира Кузьо, основою відновлення України має стати приватний капітал та інвестиції від іноземних та українських підприємців.

"Ми пропонуємо інвесторам долучитись до відбудови країни через механізми державно-приватного партнерства, створювати спільні підприємства з українським бізнесом, користуватись можливостями індустріальних парків, готові надавати державну підтримку великим інвесторам, працюємо над страхуванням інвестиційних ризиків. Український ринок має значну ємність, окрім того, це робоча сила, сировина, ринки збуту. І саме зараз час розглядати інвестиції у відбудову країни та перенесення до України виробництв у рамках глобальних ланцюгів постачань”, — підкреслив він.

На зустрічі обговорювали й інші питання, які цікавили представників американського бізнесу: проблеми розмінування територій, зокрема сільськогосподарських земель, сфери публічних закупівель, розвитку вітчизняної переробної галузі та локалізації виробництва в Україні, підтримки малого та середнього бізнесу.