Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

В Україні удосконалять програму компенсацій за пошкоджене та знищене житло

компенсаціїВ Україні заплановано публічні консультації для громадськості, щоб поліпшити механізм виплат компенсацій за житло, пошкоджене чи знищене внаслідок війни.

Як повідомляє Укрінформ, про це розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«…Парламент ще в лютому 2023 року ухвалив закон про компенсації. Це — важливий крок у забезпеченні соціального захисту громадян, і програма працює досить результативно. Але ми розуміємо, що її треба покращувати», — наголосила Олена Шуляк.

Для громадян України заплановано серію публічних консультацій, під час яких громадськість зможе розповісти про недоліки програми, які виявляють найчастіше, та запропонувати способи, як їх подолати.

На основі цих пропозицій буде внесено зміни до Закону України №2923-IX, який регулює механізм компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло.

До обговорення запрошено голів та депутатів громад, представників комісій, які ухвалюють рішення про компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, незалежних українських і міжнародних експертів, профільні ГО, технічних інвентаризаторів, оцінювачів майна, суддів, нотаріусів тощо.

Перше обговорення відбудеться 20 вересня. Його проведуть для жителів західних і північних регіонів України, які мають пошкоджене майно, а також людей, які мають пошкоджене майно в цих регіонах, але проживають за їх межами.

Друга публічна консультація відбудеться 27 вересня для жителів східних і центральних областей України. Третя — 3 жовтня для жителів південних областей України та АР Крим.

Ще нове на сайті: