Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Турецький і японський бізнес співпрацюватимуть з питань відновлення України

турецький і японський бізнесТурецькі та японські компанії, представники яких прибули на бізнес-форум у Стамбулі, планують брати участь у проєктах з відбудови України. Вони вже зараз оцінюють інвестиційні можливості та потенційні проєкти.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Зараз Україна переживає найбільш драматичний період своєї історії. У той самий час це найбільш героїчний період нашої історії. Ми не лише здивували весь світ, ми самі здивувалися, і слоган «Будь сміливим, як Україна» став міжнародним… Російська агресія змусила нас бути сильними й сміливими, швидкими та результативними. Росія спробувала зруйнувати нашу націю, але їй цього не вдалося, випробовувала нас холодом — не вдалося, хотіла завадити демократичному розвитку нашої держави — і тут поразка… Ми вдячні світові і кожній країні, Туреччині та Японії, за підтримку й надану допомогу», — зазначив на відкритті турецько-українсько-японського бізнес-форуму посол України в Туреччині Василь Боднар.

Він підкреслив, що форум у Стамбулі є особливо корисним з огляду на досвід турецьких компаній, які активно працюють в Україні й готові ділитися набутками із японським бізнесом.

«Сьогодні нам потрібно більше проєктів, більше інвестицій, більше міжнародних партнерів, які прийдуть в Україну. Ми ж візьмемо на себе відповідальність підтримати цей процес. Це саме той час можливості для подвоєння чи потроєння своїх інвестицій», — наголосив Боднар.

Посол Японії в Туреччині Такахіко Катсумата переконаний, що турецькі та японські підприємства зроблять вагомий внесок у відбудову та зміцнення України.

«Надіюся, що цей форум дасть можливість нам використати силу та міць японських і турецьких компаній у відбудові та відновленні України», — зазначив Катсумата.

Він також повідомив, що Японія наступного року має намір приймати в Токіо японсько-українську конференцію з промоції економічного відновлення України.

Голова турецько-української бізнес-асоціації (TUID) Бурак Пехліван акцентував увагу на тому, що турецькі компанії продовжують активну роботу в Україні і в умовах війни.

«Турецькі компанії були найбільш активними в Україні — до війни бізнес-діяльність здійснювали понад 700 компаній, їхні інвестиції перевищували 4,5 млрд дол. США. Завдяки цим показникам Туреччина увійшла до трійки найбільших інвесторів іноземного капіталу в Україну… Турецький бізнес має великі сподівання на завершення війни на основі принципу територіальної цілісності України та воліє працювати в умовах миру, хоча не припиняє свою діяльність і в нинішніх умовах», — наголосив Пехліван.

Очільник TUID зазначив, що післявоєнний період відновлення потребуватиме часу, тому вже зараз потрібно налагоджувати кооперацію, розвивати бізнес-звʼязки, обговорювати проєкти, не чекаючи закінчення війни.

Бізнес-форум у Стамбулі відбувається у форматі дискусійних панелей на різні теми, зокрема щодо розвитку енергетичної інфраструктури України, відновлювальної енергії, транспорту, будівництва, організації бізнес-процесів в Україні, роботи агенцій з інвестицій та розвитку, охорони здоров’я тощо.