Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

У ліцеї в Новосілках відкрили протирадіаційне укриття

ліцей у НовосілкахУ селі Новосілки Київської області в ліцеї "Ерудит" завершено облаштування протирадіаційного укриття, розрахованого на 590 осіб.

Про це очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці.

Відкриття захисної споруди відбулося за участю голови Київської ОВА, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна та його заступника Тимура Ткаченка.

Руслан Кравченко розповів, що ліцей "Ерудит" побудовано в 1985 році. Середню освіту в ньому здобувають понад 1,2 тис. учнів, а навчання організовано у дві зміни.

Протирадіаційне укриття в ліцеї капітально відремонтували за чотири місяці. Його площа становить майже 1075 квадратних метрів, одночасно перебувати там можуть 590 осіб.

У новому укритті є всі умови для перебування дітей і педагогів. Вентиляційна система дає змогу залишатися в укритті щонайменше 48 год поспіль. Приміщення опалюється за допомогою котельні, радіатори обладнані термостатичними клапанами для регулювання температури повітря.

В укритті є централізоване водопостачання й запаси бутильованої води. Передбачено безперебійне постачання електрики. У разі зникнення напруги змонтовано потужний генератор, який запускається автоматично.

Для зберігання продуктів в укритті є окреме приміщення. Крім того, облаштовано кімнату для надання медичної допомоги із запасом медикаментів. Один із чотирьох входів у сховище пристосований для маломобільних груп населення.

"Під час навчального процесу в укритті у разі оголошення тривоги зможуть перебувати діти та педагоги, в інший час – також буде доступним для мешканців громади", – зазначив Кравченко.

Капітальний ремонт укриття виконано завдяки співфінансуванню. Загалом виділено понад 16 млн грн, із них 11 млн грн – це державна субвенція, 5 млн грн – кошти громади.

Руслан Кравченко розповів, що після реалізації всіх проєктів з будівництва укриттів за кошти виділеної урядом субвенції загальна площа споруд цивільного захисту в громадах регіону збільшиться майже на 11 тис. квадратних метрів.

Наразі в закладах освіти області відремонтовано понад 900 укриттів. Загалом їх функціонує більше 1,2 тис.

"Нові укриття мають подвійне призначення. Тут можна переховуватися в разі тривоги, в інший час приміщення будуть використовувати для проведення гуртків чи спортивних секцій", – наголосив Кравченко.

Ще нове на сайті: