Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

До кінця року очікується зниження ставок за всіма банківськими кредитними продуктами на 3-5%

ДмітрієваДо кінця грудня спостерігатиметься зниження ставок за всіма банківськими кредитними продуктами. Залежно від першого внеску, терміну позики та виду кредиту зниження становитиме від 3% до 5%.

Про це повідомила Олена Дмітрієва, Перша заступниця Голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

За її словами, суттєве зниження облікової ставки з 20% до 16% та очікувана її груднева корекція ще на 1-2 в.п. — до 14-15% є потужним поштовхом до зниження ставок за кредитами та розвитку партнерських програм банків із виробниками, постачальниками тих чи інших товарів. Як твердить фахівчиня, залучені під кредитні програми кошти стали більш “дешевими”, а відтак дають змогу комерційним банкам більш активно розвивати різні напрями кредитування, насамперед іпотеку, автокредитування, споживче кредитування та кредитування бізнесу (на придбання основних засобів бізнесу: широкого спектра устаткування, автотранспорту тощо).

Олена Дмітрієва нагадала, що вже відбулося зниження іпотечних ставок на придбання житла на первинному ринку одразу на 3% (залежно від першого внеску та терміну позики сплата за кредитом становитиме від 7% до 19% річних), ставок за автокредитами на 2-3% (залежно від першого внеску та терміну позики розмір ставки становить до 12% річних), ставок за споживчими кредитами на 2-3%, і на 3% знизилися ставки за кредитами для придбання основних засобів ведення бізнесу.

Крім зниження ставок, як зазначила експертка, створено сприятливі умови для розвитку партнерських програм із ритейлерами, постачальниками, виробниками тих чи інших товарів, продукції та спільних програм між банками й девелоперами для придбання житла на первинному ринку. За її прогнозом, у першому кварталі 2024 року понад 60-70% усіх схвалених банківських кредитів припадатиме саме на спільні програми.

“Завдяки партнерським програмам позичальник отримує більш вигідні умови кредиту: це додаткова гарантія якості придбаного товару, менший розмір кредитної комісії, швидке оформлення позики (у банківському застосунку, відділенні банку чи у компанії-продавця), більш гнучкі умови розтермінування тощо”, — підкреслила експертка.

На її погляд, у грудні будуть сформовані основні умови кредитних програм на перший квартал 2024 року. І залежно від виду позики загальне зростання кількості виданих банківських кредитів із січня по березень 2024 року, порівняно з аналогічним періодом поточного року, може зрости щонайменше на 15-20%. 

Вона зауважила, що в перспективі 1,5-2 місяців залежно від виду кредиту (враховуючи додаткові умови, як-от, наприклад, перший внесок за автокредитами та іпотекою), термінів його погашення тощо кредитні ставки можуть скоротитися ще на 1-2%.

“До середини грудня більшість банків готуватиметься до чергових змін, при цьому напрацьовуючи якісно нові кредитні та депозитні програми на випадок зменшення облікової ставки до 14-15%”, — розповіла Олена Дмітрієва.

Олена Дмітрієва також надала 5 порад позичальникам, що найближчим часом планують отримати банківський кредит:

1. Бажано поцікавитися, які партнерські програми діють між банком та постачальником, продавцем необхідного товару. Партнерські програми передбачають низку переваг для покупця, як, наприклад, зниження комісії за оформлення кредиту чи можливість оформлення розтермінування на вигідних для позичальника умовах.

2. Оптимальний перший внесок на придбання житла, автомобіля чи побутових речей становить від 10% до 30% від вартості (чим більший перший внесок, тим менше кредитне навантаження на позичальника).

3. У випадку оформлення іпотечного кредиту на придбання житла на первинному ринку за умовами партнерських програм позичальник отримує додаткову гарантію надійності девелопера і може розраховувати на більш вигідні кредитні ставки.

4. Бажано поцікавитися розміром комісій та прихованих платежів (у надійних банках він не має перевищувати 2-3% від суми позики).

5. Варто звернути увагу, чи є ставка за кредитом фіксованою, а не плаваючою, що може в майбутньому ускладнити своєчасне погашення позики.

“Економічний поступ попри війну стимулюватиме розвиток банківського кредитування: комерційні банки формують оптимальні кредитні умови за всіма видами позик, як-от, приміром, іпотечні програми для придбання житла на первинному ринку чи кредити на придбання основних засобів ведення бізнесу. Саме тому найближчим часом зростання кількості позичальників буде вагомим: з другої половини грудня настане найбільш слушна пора для потенційних клієнтів оформити максимально вигідний для них кредит”, — підсумувала Олена Дмітрієва.

Володимир Германов

Ще нове на сайті: