Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Обрано склад Ради Реєстру збитків, завданих унаслідок російської агресії

радаКонференція учасників Реєстру збитків, завданих агресією росії проти України, обрала сімох членів Ради Реєстру. Перше засідання відбудеться у грудні в Гаазі.

Як повідомляється на сайті Мін'юсту, про це розповіла заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра, яка взяла участь у третьому засіданні Конференції учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму, що відбувалося у Раді Європи.

"Третє засідання було дуже продуктивним і важливим з точки зору ухвалених рішень. Участь у засіданні взяли 44 держави. На сьогоднішній конференції затверджуємо кандидатів у Раду Реєстру та працюємо над правилами та процедурами щодо категорій збитків та вимог до доказової бази», — розповіла заступниця міністра.

Обраний склад Ради Реєстру складається з висококваліфікованих професіоналів із практичним досвідом у питаннях репарацій, роботі різних компенсаційних комісій та потужним академічним бекграундом.

На сайті РЄ зазначено, що з 18 кандидатів (9 чоловіків і 9 жінок) із чотирьох різних континентів обрано на трирічний термін (з можливістю продовження один раз) Юлію Кирпу (Україна), Норберта Вюлера (Німеччина), К'яру Джорджетті (Італія), Роберта Спано (Ісландія), Вейо Гейсканена (Фінляндія), Люсі Рід (США) та Александру Менжиковську (Польща).

Найближчим часом очікується затвердження правил і процедур роботи міжнародного Реєстру збитків, категорій збитків, вимог до доказової бази тощо.

Розпочати повноцінну роботу для Реєстру планується до кінця першого кварталу 2024 року.

«Далі: якщо все це виконаємо, а я в цьому не сумніваюсь, то Реєстр стане фундаментом для архітектури всього Компенсаційного механізму, а також Комісії та Фонду. Летимо з третьою космічною швидкістю, аби притягнути агресора до відповідальності і дати постраждалим механізм для отримання компенсацій», — Ірина Мудра.

Перше засідання Конференції країн-учасниць Реєстру відбулося 27 червня, через місяць після оголошення підписання Договору про Реєстр у Рейк’явіку. Результатами Першої Конференції стали призначення виконавчого директора Реєстру Маркіяна Ключковського. Також були затверджені попередні витрати на існування Реєстру, адміністративні питання щодо приміщення, оголошено прийом кандидатів до членів Ради Реєстру.

12 вересня відбулася Друга Конференція країн-учасниць Реєстру, а це вже 43 країни та ЄС. Головні рішення Другої Конференції: стартував конкурс на обрання членів Ради Реєстру збитків.

Джерело: Укрінформ.

Ще нове на сайті: