Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Кабмін планує залучити Світовий банк до реалізації програми єОселя

єОселя Світовий банкКабінет Міністрів планує залучити Світовий банк до модернізації та розширення фінансування програми пільгового кредитування єОселя.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

«Зараз Україна перебуває у досить складній ситуації з житлом для наших громадян через триваючу війну та складну економічну ситуацію, яка є наслідком бойових дій на нашій території...Уряд за допомогою міжнародних фінансових організацій та міжнародних донорів з усього світу намагається зібрати кошти та допомогти громадянам вирішити проблему частково зруйнованого житла. Для цього було запроваджено дві програми – єВідновлення та єОселя. Планується, що вони будуть взаємодіяти і працювати разом», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Кабмін планує не лише відновити частково зруйноване житло, а й розробити механізм сталої довгострокової іпотеки, щоб громадяни могли купувати доступне житло.

«Компанія «Укрфінжитло», яка втілює програму іпотечного кредитування єОселя, прагне досягти значного мультиплікаційного ефекту на економіку та ринок. У той же час ми постійно прагнемо покращувати механізми доступної іпотеки. Тому ми вітаємо бажання фахівців Світового банку провести діагностику існуючого механізму надання доступної іпотеки та підготувати пропозиції щодо її покращення. Також пропонуємо приєднатись до розробки нових продуктів між компанією «Укрфінжитло» та Групою Світового банку», — наголосила Юлія Свириденко.

Вона розповіла, що Кабмін запропонував Світовому банку розглянути можливість надання додаткового фінансування, а саме гарантій «Українській фінансово-житловій компанії» для отримання ліквідності на внутрішньому ринку від міжнародних банків, які працюють в Україні, або профінансувати збільшення уставного капіталу компанії.

Програма єОселя стартувала в жовтні минулого року. Реалізовують програму Міністерство економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами програми єОселя є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк і Sense Bank.

Ще нове на сайті: