Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Представники японських компаній, які зацікавлені у проєктах відновлення, прибули в Україну

представники японських компаній в УкраїніЯпонський бізнес найбільш зацікавлений інвестувати в українське сільське господарство, енергетику, зелену металургію, кібербезпеку та будівництво.

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, про це йшлося під час зустрічі першої віцепрем’єр-міністерки України – міністерки економіки Юлії Свириденко з делегацією на чолі з Державним Міністром закордонних справ Японії Цуджі Кійото,.

До складу делегації також увійшли Державний Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Івата Казучіка, представники уряду та бізнесу — голова Федерації бізнесу Японії Кокубу Фумія, генеральний директор європейського офісу Японської організації зовнішньої торгівлі JETRO Саікі Кодзо, керівники компаній JFE Engineering, KUBOTA, IHI, NIPPON KOEI та інших. З українського боку були присутні міністр енергетики України Герман Галущенко, а також заступники міністра економіки України Володимир Кузьо та Ігор Фоменко.

«Для нас досвід і знання Токіо у повоєнній відбудові та відновленні після природних катастроф є важливою частиною підтримки. Японія вже зараз здійснює практичні кроки підтримки нашої країни, зокрема у сфері енергетичної та продовольчої безпеки. А значний економічний і науково-технічний потенціал цієї країни є важливим фактором для поглиблення двостороннього українсько-японського економічного співробітництва», — наголосила Юлія Свириденко.

Вона закликала Японію посилити санкційний тиск на рф, зокрема у фінансовій, банківській та оборонній сферах. Україна також розраховує на подальшу підтримку Японії щодо використання заморожених російських активів.

Під час розмови порушували питання гуманітарного розмінування України. Проте особливу увагу сторони приділили відновленню економічного потенціалу України.

Представники японської делегації пообіцяли надати Україні додаткове обладнання для подолання наслідків обстрілів енергетичної інфраструктури, а саме десять трансформаторів і п’ять газових турбін для електростанцій.

Японські бізнесмени висловили зацікавленість у розширенні прямих контактів з українськими підприємцями для реалізації спільних інвестиційних проєктів. Особливий інтерес серед потенційних інвесторів викликали галузі сільського господарства, енергетики, зеленої металургії, кібербезпеки та будівництва. Потенційні інвестиційні проєкти будуть обговорювати під час роботи українсько-японського бізнес форуму.

Джерело: Укрінформ.