Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

«Хоббіт хаус» будує надміцні укриття завдяки застосуванню перевірених інженерних рішень

photo 2024 01 31 16 00 48Компанія «Хоббіт хаус» збудувала понад 200 наземних і підземних фортифікаційних споруд для укриття цивільних і військових осіб, які міцніші за стандарт цивільного захисту завдяки застосуванню інженерних рішень. Про це розповів комерційний директор ТОВ «Хоббіт Хаус» Костянтин Рева.


Компанія почала виготовляти залізобетонні укриття після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Інженери розробили перші зразки, підготували проєкти укриттів, споруди пройшли випробування і отримали необхідні сертифікати.


Так, наземне укриття типу Фортеця має сертифікати відповідності. Конструкція пройшла випробування у натурі на полігоні та витримала прямі влучання зі стрілецької та потужної зброї, зокрема, удар танку Т-72.

Модульні споруди виробника можуть витримувати повітряну ударну хвилю тиском 100, 200 або навіть 300 кілопаскалів, що втричі перевищує державний стандарт для укриттів цивільного захисту. Для розуміння: повітряно-ударна хвиля тиском 100 кілопаскалей пересуває танк з місця, і є смертельною для людини.

Залізобетонні конструкції компанії мають кілька серйозних інженерних рішень, завдяки яким укриття надійно захищають людей від прникнення уламків вагою до 400 г, які летять зі швидкістю 1000 м /сек., і витримують повітряну ударну хвилю тиском до 300 кілопаскалів.

Зверху укриття закриває купольна конструкція — відома, як найміцніша конструкція даху, здатна витримувати прямий удар. Завдяки куполу, укриття виробника втричі міцніші за стандарт цивільного захисту.

Також конструкції наземного укриття «Хоббіт хаус», згідно до норм діючого ДСТУ9195:2022, обладнані контрфорсами — вертикальними ребрами стіни, які утримують споруду під час удару.

Окрім того, усередині приміщення біля вхідних дверей (z-конструкція забігання) встановлена спеціальна перегородка, яка затримає рух ударно-повітряної хвилі і захистить людей в укритті від уламків.

Товщина стін — 300 мм, що відповідає нормам діючого ДБН В.2.2.5-2023.

Костянтин Рева«Державні будівельні норми та стандарти дають конкретні настанови щодо технічних характеристик укриттів. Ми суворо дотримуємося їх та застосовуємо найефективніші інженерні рішення, — зауважив Костянтин Рева, — Я закликаю замовники укриттів, а це — держава, комерційні підприємства, приватні особи — з усією відповідальністю ставитись до технічних характеристик захисних споруд, адже, від цього залежать людські життя».

Компанія «Хоббіт хаус» втілює проєкт з виробництва укриттів спільно із заводами-виробниками у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Вінниці.

До великої війни компанія розробляла комплекси споруд у стилі казкових гобітів для індивідуальних і корпоративних замовників.

Ще нове на сайті: