Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Реставрація єгипетської піраміди викликала обурення громадськості

піраміди реставраціяПіраміду Менкаура, що розташована у Єгипті неподалік Каїра і нараховує понад чотири тисячі років, почали облицьовувати гранітними плитами. Це викликало обурення у громадськості, а “реставрацію” порівняли з “вирівнюванням Пізанської вежі”, пише РrofВuild з посиланням на повідомлення The Guardian. 


Реставрація піраміди — це спільний проєкт Єгипту та Японії, який триватиме близько трьох років. Мостафа Вазірі, голова Вищої Ради старожитностей Єгипту, назвав роботи з облицювання “проєктом століття”. У Раді обіцяють відновити оригінальний вигляд піраміди.


Проте користувачі мережі обурені такою ідеєю. Одна з коментаторок написала, що відвідувала Єгипет як туристка, назвала роботи “сучасним вандалізмом” та нагадала, що туристи не приїжджають подивитись не на гранітне облицювання, а їх цікавить оригінальний вигляд. Інший користувач запропонував покрити піраміди шпалерами, а інший поцікавився, “коли планують вирівняти Пізанську вежу”.


Проблема збереження спадщини у Єгипті існує давно, попри те, що туризм складає 10% від ВВП країни. Так, останні кілька років у Каїрі продовжують руйнувати Місто Мертвих — старовинне кладовище, якому тисячі років. На місці поховань будують шляхопровід, і вже знищили поховання 19-20 століть. Водночас уряд обіцяє не чіпати “історичні монументи” і називає будівництво важливим інфраструктурним проєктом.


Піраміда Менкаура — наймолодша і найнижча серед трьох пірамід Гізи. Споруда, зведена фараоном Менкауром близько 2540–2510 років до н.е., знаменує собою кінець епохи великих пірамід. Приблизно на третину висоти піраміда була облицьована червоним асуанським гранітом, а вище — плитами з турського вапняку, традиційною породою для облицювання єгипетських пірамід. Вершина, ймовірно, також була виконанна з червоного граніту.

Такою піраміда залишалась до початку XVI століття, мамелюки — воїни рабського походження, не зняли її облицювання.

Ще нове на сайті: