Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Україна може стати хабом для експорту будматеріалів із вторсировини та експертизи у ЄС та світі, — Шуляк

експорт вторсировиниСеред багатьох серйозних екологічних викликів, які повстали перед Україною внаслідок російської збройної агресії, одним з нагальних є ліквідація щонайменше 100 млн тонн будівельного сміття, яке утворилося внаслідок руйнувань.

Щоб впоратись із цими викликами, надважливо застосовувати принципи циркулярної економіки та створити інфраструктуру для повторного використання тонн руїн, які утворились внаслідок війни.


Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк під час всеукраїнського вебінару для лідерів громад, організованого Всеукраїнською Асоціацією ОТГ спільно з Асоціацією професіоналів довкілля PAEW, пише РrofВuild.


За її словами, врахування екологічних викликів, серед яких і переробка будівельного сміття, надважливе на всіх етапах планування відновлення та розвитку. Крім цього, згідно з принципами циркулярної економіки, у будівельному секторі мають бути створені стратегічні ринки та інфраструктура для сортування та відокремлення матеріалів, а також їхнього перероблення із подальшим повторним використанням.


“Для цього потрібно акумулювати таке сміття на спеціальних майданчиках і додати його переробку на будівельні матеріали у пріоритетні сфери для інвестування, — зазначила вона.


І додала, що важливо напрацювати законодавчі механізми для переробки будівельного сміття на будівельні матеріали та імплементувати законодавство ЄС в питанні управління відходами до українського законодавства.


Нардепка нагадала, що у більшості держав вже зараз частка переробки будівельних відходів становить в середньому близько 50% від загального обсягу виробництва будматеріалів. Наприклад, у Нідерландах у повторне використання йде близько 90% будівельних відходів, в Данії — 81%, у Великобританії — 45%, у Фінляндії — 43%.


На думку Олени Шуляк, Україна може стати хабом для експорту матеріалів і експертизи в ЄС та світі, спираючись на післявоєнний досвід такої переробки. При цьому нам вкрай важливо напрацювати та застосовувати в цьому питанні найкращі спеціальні технології та стандарти використання вторинної сировини.


Нагадаємо, у серпні 2023 року, у парламент ухвалили урядовий законопроєкт № 8138, відомий як закон про інвестнянь. Він розширює можливості для реалізації інвестиційних проєктів в Україні, а саме — передбачає часткову компенсацію вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, а також розширює сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями. Зокрема йдеться і про переробну промисловість.

Ще нове на сайті: