Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29

12 українських архітектурних проєктів потрапили до лонглисту премії Building of the Year 2024

zK891qkKUnXHtrJueloT3A articleДванадцять українських проєктів увійшли до довгого списку щорічної премії «Будівля року» / Building of the Year від впливового чилійського видання ArchDaily.  Серед них — книгарня, кав'ярня, МАФ, бульвар, реконструкція вежі Львівської цитаделі та ще кілька проєктів. За кращі — голосують читачі, пише РrofВuild. 


У категорію Houses потрапили чотири проєкти.


OSLW House / replus design bureau — заміський будинок біля Львова площею 220 метрів, у створенні якого архітектори надихалися швейцарським підходом.


A-House / Klochenko Architects — приватний будинок площею 70 квадратних метрів.


H-House / Klochenko Architects — ще один приватний будинок від того ж бюро, площею 112 метрів.


Relogged House / balbek bureau — будинок проєктувався з думкою про лісову хижу.


Також у списку номінантів:
Пішохідний бульвар у Дніпрі / FILIMONOV & KASHIRINA architects (категорія: Найкращий реалізований проєкт; Публічні простори і ландшафтний дизайн). Вулицю Південну реконструював забудовник розташованого на ній ЖК у 2021 році. Одна з особливостей проєкту — струмок, який пустили над руслом річки, яку наприкінці XIX століття закрили в колектор.


Книгарня Readellion / prototype (категорія: Торгівля; Інтер’єри). Відкрита торік книгарня на київській Воздвиженці.


Магазин спортивних товарів Pulse / Sobchenko Architects (категорія: Торгівля; Інтер’єри). Спортивний магазин у Києві з лаконічним дизайном, в якому використано передусім бетон і поліровану сталь.


Українсько-данський молодіжний дім / prototype (категорія: Культура). Чотириповерхове приміщення, для облаштування якого використали вживані матеріали. Перегорожі, меблі, подіуми, завіси — все це можна рухати і крутити, міняючи конфігурації простору.


Emily Event Hall / YOD Group (категорія: Культура). Концертна зала у Винниках, біля Львова, — частина готельного комплексу Emily Resort. Одна з особливостей — ажурна стіна з виготовлених на замовлення довгих цеглин, нанизаних на металеві струни.


Квадратна вежа Львівської цитателі / Architecture Studio Symmetry (категорія: Культура). Реставрація занедбаної пам’ятки 1850-х років, однією з проблем якої був дах. Новий дах виконує свою функцію, дещо піднімаючись над оригінальною будівлею.


Мобільний павільйон / prototype + Sets Studio (категорія: Малі архітектурні форми та інсталяції). Проєкт публічного простору у вигляді двох амфітеатрів у Миколаєві, спрямований на ревіталізацію та встановлення діалогу в регіонах. Його створювали у межах програми House of Europe.