Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29

Ліцензування в будівництві: обговорення нововведень

IMG 0199 Улучшено Ум. шума👥 07 лютого 2024 року відбувся Круглий стіл: “Ліцензування в будівництві: обговорення нововведень” за участі Голови ДІАМ Олександра Новицького.

Наприкінці року, 19 грудня 2023 року Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) оприлюднила проєкт Постанови Кабміну щодо ліцензування будівництва об’єктів класів наслідків СС2 та СС3.

☝️Головна мета такого оприлюднення — це одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Тож, за ініціативою ДІАМ було вирішено провести спільний Круглий стіл з Конфедерацією будівельників України, як найбільшим профільним об'єднанням.

👤Лев Парцхаладзе, Президент КБУ зазначив, що такого роду відкриті зустрічі - це прояв готовності ДІАМ співпрацювати

IMG 0101 Улучшено Ум. шума

 з бізнесом: “Це прояв відкритості,

 прозорості та чесності”.

 

 

 

 

IMG 0179 Улучшено Ум. шума

👤Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України наголосив, що у ДІАМ та будівельного бізнесу спільна задача - аби всі процеси було продумано і передбачено: “Все, що напрацьовує й впроваджує ДІАМ ми хочемо робити з елементом цифровізації, із мінімізацією людського чинника для уникнення корупційних ризиків. Ми хочемо запровадити новий, зручний, якісний сервіс для ринка і таким чином створити максимально “рівні” і прозорі правила для всіх учасників. Максимально просто і зрозуміло”.

Він нагадав, що з березня 2020 року отримання ліцензій на будівництво

законодавчо не врегульовано (втратила чинність Постанова КМУ

від 30.06.2016 р. № 256). Так, на період воєнного стану запроваджено можливість подання декларації про провадження господарської

діяльності (18.03.2022 прийнято постанову КМУ “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану”).

За період дії воєнного стану за таким принципом у ДІАМ зареєстровано майже 3000 декларацій. Однак, згідно з документом, ці декларації діють до кінця воєнного стану та + 1 рік, тобто є тимчасовими і в певний момент потребуватимуть заміни.IMG 0538 Улучшено Ум. шума

Тож, вже зараз ДІАМ було запропоновано для обговорення проєкт Постанови Кабміну щодо ліцензування будівництва об’єктів класів наслідків СС2 та СС3, який передбачає спрощений механізм отримання ліцензій виключно в електронній формі.

Щодо основних засад цієї концепції. Весь механізм, за словами Олександра Новицького, буде організовано між поданням в електронному вигляді, потім дуальний розгляд системою або в окремих випадках посадовою людиною ДІАМ, після чого видача.

Дія Постанови поширюється фактично на всі суб'єкти господарювання у будівельній галузі:

✔️які мають намір отримати ліцензію;

✔️які отримали ліцензію до набрання чинності постанови;

✔️які отримали декларацію про провадження видів господарської діяльності з будівництва.

IMG 0690 Улучшено Ум. шума

 

Водночас для тих, які отримали ліцензії раніше або мали декларацію і наразі необхідна активізація - передбачений перехідний період 6 місяців.

Окремо Голова ДІАМ детальніше ознайомив учасників Круглого столу з ліцензійними умовами. Він повідомив, що окремо було виділено репутаційні умови, серед яких бездоганна ділова репутація керівника, його заступника, головного інженера, власників істотної участі та кінцевих бенефіціарних власників

здобувача ліцензії, ліцензіата.

💬“Це не абстрактна норма. Це не буде вирішуватись на розсуд посадової особи, а передбачено дуже вичерпний перелік критерій”, - пояснив Олександр Новицький.

🗣️До активного обговорення, зокрема, приєднались Віцепрезидент КБУ Анатолій Беркута і члени Ради директорів КБУ:

IMG 0386 Улучшено Ум. шума

 партнерка Arzinger Анжеліка Лівіцька, керівник юридичної компанії Sempra Law Ольга Сидорчук, адвокат та керуючий партнер Olsten Partners Law Company Олеся Романенко, керуючий власник девелоперської компанії “ОМОКС” Олексій Кулагін, власник ТзОВ "САЛОН "АРХІТЕКТУРА.БУДІВНИЦТВО.ДИЗАЙН" Максим Потюк та інші. Були надані конкретні пропозиції щодо умов проведення ліцензування, залучення нерезидентів, перегляду категорій виду діяльності компаній тощо.

Питання ліцензування є дуже нагальним і викликає у бізнеса жваву дискусію й тому в результаті проведеного Круглого столу було вирішено створити Робочу групу КБУ з питань ліцензування у будівництві для всіх бажаючих, засідання якої планується вже наступного тижня.

💬“Ми вдячні за ініціативу проведення та особисту участь ДІАМ. Це важливо для будівельного бізнесу та економіки країни в цілому”, - резюмував Лев Парцхаладзе.

Переглянути запис заходу можна за посиланням: https://www.youtube.com/live/JXyY4QN-o6Q?si=mOSmmtIVcAPgvHHc&t=723

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 🇺🇦

СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛