Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29

Як перевірити надійність забудовника у реєстрах

3j0a5148 id79339 1300x867 1 1200x675Для того, щоб не натрапити на ненадійного забудовника, зберегти гроші й уникнути багатьох проблем, компанії слід перевіряти — це можна зробити самостійно, пише РrofВuild. з посиланням на РБК-Україна.Першочергово необхідно перевірити саму компанію забудовника за допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на порталі "Опендатабот" чи на сайті Youcontrol. Щоб отримати дані про компанію забудовника з цих ресурсів, треба потрібно вказати або офіційну назву компанії забудовника або його код за ЄДРПОУ.


В інформації щодо суб’єкта господарювання слід звернути увагу на такі відомості:
- дата заснування компанії (чим довший період функціонує компанія, тим краще);
- хто є засновниками чи бенефіціарними власниками (зокрема чи не є вони громадянами російської федерації). За їхнім прізвищем та ім’я та по батькові можна отримати відомості з цих реєстрів і про них;
- встановити розмір статутного капіталу. Цей розмір був вищим, щоб у випадку банкрутства чи ліквідації компанії забудовника під час будівництва житлового будинка, мати впевненість про повернення сплачених коштів;
- КВЕДи господарської діяльності (чи забудовник має КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель тощо).


Далі варто перевірити дані про забудовника на сайті Судової влади України, де у графі "Сторона по справі" вказати найменування компанії забудовника. Велика кількість справ щодо цього забудовника, що стосуються розірвання договорів та стягнення заборгованості, може бути поганою ознакою.


Потім слід перевірити забудовника у Єдиному реєстрі боржників, обравши в графі: "Тип боржника — Юридична особа" та вказавши її найменування чи код за ЄДРПОУ та дізнатися про наявність чи відсутність у забудовника заборгованості за певними платежами чи за судовими рішеннями.


Також варто перевірити забудовника і в Автоматизованій системі виконавчого провадження, так само обравши в графі: "Тип боржника — Юридична особа" та вказавши її найменування чи код за ЄДРПОУ та дізнатися, про те, чи є він стороною виконавчого провадження, зокрема боржником у таких виконавчих провадженнях.


Далі варто перевірити земельну ділянку, на якій буде проводиться будівництво, права та обтяження щодо неї.

Зробити це можна за допомогою:
1. Сайту Держгеокадастру,  де потрібно ідентифікуватися (за допомогою КЕП, Дія-підпис тощо) та за кадастровим номером земельної ділянки отримати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Там будуть зазначені загальні відомості про земельну ділянку, такі як: цільове призначення, площа, відомості про державну реєстрацію земельної ділянки тощо.


2. Державного реєстру прав на нерухоме майно,  де за кадастровим номером земельної ділянки, місцезнаходженням земельної ділянки чи за прізвищем та ім’ям власника земельної ділянки перевірити:
- цільове призначення земельної ділянки;
- чи земля призначена для будівництва;
- хто є власником такої земельної ділянки;
- які стосовно неї видані документи;
- чи передана вона в оренду, чи не перебуває земельна ділянка під арештом чи в іпотеці тощо.


Окрім цього, за адресою, кадастровим номером земельної ділянки, варто перевірити її у Реєстрі будівельної діяльності. 


Варто проаналізувати зокрема такі дані: наявність дозволу на будівельні роботи; містобудівні умови та обмеження щодо цього об’єкта нерухомості; технічні умови тощо.


Також доцільно звернути увагу на всю іншу відкриту інформацію про забудовника та об’єкт будівництва, що міститься у мережі.