Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Кошти на відновлення отримають 136 проєктів у 11 областях

630 360 1673940306 729Кабінет Міністрів спрямував майже 4,5 млрд грн субвенції на програми регіонального відновлення місцевим бюджетам 11 областей України. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook, пише РrofВuild. 


За ініціативи Міністерства, Кабінет Міністрів затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2024 рік.


“Це дасть можливість громадам продовжити реалізацію проєктів відновлення”, — йдеться у повідомленні.


На програми керують кошти, виділені Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) в межах спільної програми України та ЄІБ “Програма з відновлення України”. Субвенцію буде розподілено між місцевими бюджетами тих громад, проєкти яких було схвалено ЄІБ для реалізації у 2022-2023 роках.


Загальна сума субвенції в розмірі майже 4,5 млрд грн буде перерозподілена на 136 проєктів у громадах тих регіонів, які постраждали внаслідок військової агресії рф. Серед таких проєктів — відновлення закладів освіти, охорони здоров’я, центрів надання адміністративних послуг, об’єктів життєзабезпечення населення у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.


Нагадаємо: у 2021 році Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та ЄІБ “Програма з відновлення України”. Згідно угоди передбачається залучення 340 млн євро на фінансування заходів, спрямованих на реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури, об’єкти ЖКГ тощо у регіонах, що постраждали внаслідок військового конфлікту (підконтрольні уряду України), а також у тих, що зазнали найбільшого навантаження через значний наплив внутрішньо переміщених осіб. Кредитні кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Термін реалізації угоди складає 5 років — до грудня 2026 року.

Ще нове на сайті: