Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29

Кошти на відновлення отримають 136 проєктів у 11 областях

Кошти на відновлення отримають 136 проєктів у 11 областяхКабінет Міністрів спрямував майже 4,5 млрд грн субвенції на програми регіонального відновлення місцевим бюджетам 11 областей України. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook, пише РrofВuild. 


За ініціативи Міністерства, Кабінет Міністрів затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2024 рік.


“Це дасть можливість громадам продовжити реалізацію проєктів відновлення”, — йдеться у повідомленні.
На програми керують кошти, виділені Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) в межах спільної програми України та ЄІБ “Програма з відновлення України”. Субвенцію буде розподілено між місцевими бюджетами тих громад, проєкти яких було схвалено ЄІБ для реалізації у 2022-2023 роках.


Загальна сума субвенції в розмірі майже 4,5 млрд грн буде перерозподілена на 136 проєктів у громадах тих регіонів, які постраждали внаслідок військової агресії рф. Серед таких проєктів — відновлення закладів освіти, охорони здоров’я, центрів надання адміністративних послуг, об’єктів життєзабезпечення населення у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.


Нагадаємо: у 2021 році Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та ЄІБ “Програма з відновлення України”. Згідно угоди передбачається залучення 340 млн євро на фінансування заходів, спрямованих на реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури, об’єкти ЖКГ тощо у регіонах, що постраждали внаслідок військового конфлікту (підконтрольні уряду України), а також у тих, що зазнали найбільшого навантаження через значний наплив внутрішньо переміщених осіб. Кредитні кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Термін реалізації угоди складає 5 років — до грудня 2026 року.