Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Іпотечні кредити програми єОселя можуть негативно вплинути на якість житла

ipotecnii kreditЗа умови суттєвого збільшення кількості кредитів за програмою єОселя та розширення у сегменті нового будівництва, держпрограма може стати рятівною соломинкою як для людей, що раніше не могли дозволити собі власне житло, так і для деяких девелоперів.

У разі масштабування програми, утвориться широкий пул платоспроможних потенційних покупців.


Такими висновками поділився Дмитро Васильєв, СЕО та головний архітектор Archimatika у своїй колонці на Економічна правда, пише РrofВuild.


Експерт нагадав, що водночас цей ринок матиме жорсткі обмеження по ціні продажів — а отже, собівартості продукту. Адже, за умовами програми, вартість квадратного метра не має перевищувати встановлений поріг: середня ціна по регіону помножена на відповідний коефіцієнт.


За умови значного збільшення кількості кредитів на первинку, велика кількість забудовників спробує дотриматися цих вимог. Адже, якщо "піти в нижчі цифри", з’являється забезпечений коштами попит.


«Аби влучити в кредитовану аудиторію, деякі девелопери можуть здешевити свій продукт за рахунок якості. Це призведе до збільшення поверховості, переущільнення, спрощення будівельних матеріалів, відмови від благоустрою та паркінгів тощо. Все, щоб отримати потрібну собівартість. Що нижчою вона буде — то краще, — зазначив пан Дмитро.


На його думку, це може призвести до тотальної деградації продукту та засилля "мурашників".
«Страждатиме від цього кінцевий споживач та місто. Фактично, ми можемо "піти на друге коло" знищення українських міст», — резюмував він.


Водночас, експерт звернув увагу на альтернативні шляхи, як оптимізувати собівартість і потрапити в кредитований державою сегмент.

Ще нове на сайті: