Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Умови отримання компенсації за зруйноване житло

157174Українці, чиє житло пошкоджено чи знищено через війну, можуть отримати компенсацію від держави.

Можна отримати кошти на відновлення чи нове житло чи допомогу у ремонті. Детальніше про отримання компенсації за зруйноване житло через війну, передбачену законом, розповіла адвокаційна координатор БФ "Право на захист" Ксенія Гедз, пише РrofВuild. 


"Компенсацію можна отримати за знищений об'єкт житлової нерухомості, який вже неможливо чи економічно недоцільно ремонтувати, а також пошкоджені об'єкти, які можуть бути відновлені", — пояснює фахівець.


Компенсацію можна отримати за: квартиру; будинок садибного типу, садовий чи дачний будинок; об'єкт, який тільки будувався та вже мав несучі конструкції. Повний перелік таких об'єктів є у тексті закону.


Серед умов отримання компенсації такі:
- об'єкт житлової нерухомості має бути розташований на території України, яка на момент повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року не була тимчасово окупованою;
- його знищення чи пошкодження сталося внаслідок війни, починаючи з 24 лютого 2022 року.


Отримати компенсацію можуть громадяни України, які є: власниками пошкодженої чи знищеної житлової нерухомості; замовниками будівництва; особами, які здійснили його фінансування; членами житлових кооперативів, які викупили нерухомість, але ще не оформили право власності на неї та їх спадкоємцями.


Також на компенсацію мають право об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, якщо йдеться про пошкоджене спільне майно такого будинку, тобто компенсацію отримають усі без винятку.


Компенсація не передбачена для осіб: до яких застосовано санкції; які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень проти засад національної безпеки України; їхніх спадкоємців.


Якщо житлову нерухомість було знищено, держава пропонує два способи надання компенсації:
- у вигляді надання коштів на фінансування будівництва будинку садибного типу, садового чи дачного будинку;
- фінансування придбання чи інвестування у будівництво квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового чи дачного будинку з використанням житлового сертифікату.


Якщо будинок пошкоджено частково, компенсація надається:
- шляхом виконання робіт, пов'язаних із будівництвом щодо відновлення пошкодженого об'єкта;
- надання будівельної продукції для таких робіт;
- надання коштів для виконання робіт та придбання будівельної продукції.


Кошти перераховуються на поточний рахунок одержувача компенсації зі спеціальним режимом використання.

Ще нове на сайті: