Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Сумські архітектори розробили проєкт модульних укриттів

yzobrazhenye 2024 03 24 133204803Архітектори з Сум розробили концепт-проєкту модульних захисних споруд.

Такі модульні конструкції здатні захистити від уламків людей, які не встигли під час тривоги добігти до бомбосховища, пише РrofВuild з посиланням на Суспільне. 


Збірна конструкція із залізобетонних секцій виготовляються на заводі, після чого доставляються на місце та збираються на місці.


"Ми знаємо що у нас є якісь бомбосховища, бункера, але вони, на жаль, не завжди відчинені й люди навіть не знають, де вони знаходяться. А такі укриття, як ми пропонуємо, допомагають вчасно зорієнтуватися і зайти в таке укриття, як в тимчасове", — розповів архітектор Ігор Титаренко.


За його словами, ця споруда розрахована саме на стримання уламків, але прямого влучання вона не витримає.
Особливістю цих конструкцій є те, що вони модульні.


"Конфігурацію цих споруд можна обирати від трьох секцій до десяти, наприклад. І в цих варіантах, кількість людей, які будуть вміщуватись, буде варіюватись", - розповів архітектор Владислав Дубина.


За словами авторів проєкту, виробництво можна налагодити у регіоні.


Подбали автори й про зовнішній вигляд укриттів.


"Декорації однозначно мають вписуватись в простір, вони мають бути сучасними. Ми використовували різні матеріали, це і оздоблення фарбою, і озеленення, і рейкові матеріали", — розповіла Карина Капоріна.


Архітекториу своїй роботі брали за основу досвід Ізраїлю та деяких українських міст. Такі модулі вже встановлені у Дніпрі, Мелітополі, Кривому Розі.


Архітектори підрахували, що виготовлення одного такого модуля на 12 людей обійдеться у понад 320 тисяч гривень.


Як відомо, загалом у громаді укриття наявні для 11% населення. На цей рік в бюджеті закладено 199 мільйонів гривень на ремонт існуючих укриттів. Модульні укриття не є в пріоритеті у порівнянні з тими підземними спорудами, які є і потребують ремонту, тож їх будувати не планують.

Ще нове на сайті: