Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Будівництво нового водогону для потреб Миколаївщини стане у понад 2 мільярди

e244c28 034676b 365648228 10225374207248203 6782589760278168766 nБудівництво нового водогону в місті Нова Одеса для забезпечення миколаївців питною водою стану у 2-3 мільярди. Про це розповів очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім, пише РrofВuild з посиланням на Інтент.

Він зазначив, що наразі реалізовується вже третій проєкт, який має забезпечити миколаївців питною водою. На реалізацію першого проєкту – відновлення водогону "Миколаїв-Дніпро", який підірвали російські окупанти, уряд виділяв кошти. Водопостачання змогли відновити й протягом двох місяців в місті була нормальна вода.


Але потім росіяни підірвали Каховську дамбу. Точку забору води, яка була на Дніпрі, затопило і зруйнувало повністю. Проєкт став неможливим, тож розпочали новий."Ми вже знаємо, як це зробити — на фінальній стадії ухвалення цього проєкту. Питання лише в тому, як швидко ми це зробимо", - зазначив Віталій Кім.


За його словами, вже вдалося оптимізувати кошторис."Якщо раніше ми казали про суму від 4 до 8 мільярдів, то зараз гадаю, що це буде близько 2-3 . Тому ми зможемо його реалізувати", – резюмував він.


Йдеться про будівництво водогону в місті Нова Одеса. Питання даного будівництва було включено до "Програми економічного та соціального розвитку Миколаєва".Нагадаємо: майже два роки Миколаїв живе без придатної для вживання води у водопроводі. Окупанти навмисно підірвали водогін у найкритичнішому його місці під час наступу на місто 12 квітня 2022 року. Перший місяць після підриву води не було зовсім, згодом вона з’явилася — брудна й заборонена для використання. До сьогодні водогін не відновлено.


Раніше Nefco та місто Миколаїв підписали угоду про надання інвестиційного гранту для впровадження реконструкції системи водопостачання для обраного району міста Миколаєва на півдні України. Близько 5,36 мільйона євро будуть виділені на реалізацію проєкту та допоміжні заходи з Данії.Окрім цього, Миколаїв отримає 10 мільйонів євро на реконструкцію водопостачання від Європейського банку. Проєкт містить три компоненти. По-перше, це відновлення розподільчої мережі міста, яка постраждала внаслідок використання солоної води. Другий компонент — це водозабір на річці Дніпро. Третій - відбудова знищеного комплексу мікрофільтрації та сіток.


Також Уряд виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водопостачання Миколаєва. Фінансування відбуватиметься в межах відповідної бюджетної програми із резервного фонду держбюджету. Розпорядником коштів визначили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Ще нове на сайті: