Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Комерційні сегменти ринку нерухомості Києва демонструють ознаки стабілізації

59940179cbfcbОфісний ринок Києва продовжує демонструвати ознаки стабілізації. Так, збільшився рівень валового поглинання на 15%, а нова пропозиція зросла на 89%, склавши 25 тис. кв.м.

Про це свідчать результати огляду ринку офісної нерухомості Києва за перше півріччя 2024 року, який представила Анастасія Качан, старший консультант з офісної нерухомості CBRE Ukraine, на ексклюзивній панелі КБУ на тему «Аналітика українського ринку нерухомості: перше півріччя 2024 року», пише РrofВuild. 


Також, пані Анастасія відзначила, що розрив між запитуваними ставками і ефективними зменшується, а відповідно ринки орендаря та орендодавця стають більш збалансовані. Хоча попит на офіси продовжує зростати, проте в структурі валового поглинання домінують невеликі угоди площею 200 - 500 кв.м. Окрім цього, майбутня пропозиція офісів залишається обмеженою, а темпи будівництва існуючих проєктів сповільнились.


Окремо, Анастасія Качан відзначила проблему, пов’язану з нестачею електроенергії.“Всі власники і орендодавці офісних центрів намагаються впоратися з відтоком клієнтів. Генератори не справляються, і така ситуація в кожному місті, де є споживачі. Зараз продовжують збільшувати потужності генераторів, адже постійно збільшуються потреби енергоживлення. Але ми розуміємо, що в цьому має бути також здорова межа. Ми не можемо безкінечно збільшувати кількість генераторів і палива”, - зазначила експертка.


Дмитро Калінічев, комерційний директор Dragon Capital Property Management, проінформував про актуальну ситуацію в Україні, а також прогнози по ринку складської і логістичної нерухомості та індустріальних парках. Як зазначив пан Дмитро, вакантність складських приміщень лишається стабільно низькою (менше 2%). В той же час, зберігається тенденція до росту орендних ставок, наприклад, станом на початок 2024 року середня ставка дорівнювала $4,9.


Дмитро Калінічев також спрогнозував активізацію відновлення приміщень під запити клієнтів, зокрема, із залученням іноземних інвестицій. Так, під впливом попиту, вектор поточного розвитку змінився із релокації об’єктів раніше на розширення.

Також учасники панелі обговорили загальну аналітику ринку будівництва та нерухомості, кредитування, ситуацію на ринку офісної, складської й логістичної нерухомості, індустріальні парки та інші питання.

Ще нове на сайті: