Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Українці готові повернутись з еміграції за умови наявності житла і роботи

12 pb v170664202464% опитаних українських мігрантів так і не адаптувалися до життя в країнах тимчасового перебування – вони планують повернутися в Україну, але не можуть визначитись із термінами.

Про це свідчать результати дослідження міграційних настроїв українців в Україні та за кордоном, проведеного Gradus Research у липні, повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, пише РrofВuild. «Тільки 6% вимушених українських мігрантів планують повернутися цьогоріч. 10% розраховують повернутися наступного року, 14% – після 2025 року, але переважна більшість наших громадян зі строками ще не визначились. Одна з причин – незрозумілі перспективи щодо працевлаштування», – підкреслила вона.


Гарантоване стабільне працевлаштування – один з найбільш вирішальних факторів до повернення для 41% респондентів. Найбільше прагнуть повернутися ті мігранти, які працюють віддалено на українські компанії. Про це повідомили 70% опитаних. Також прагнуть повернутися ті українці, які нині тимчасово непрацевлаштовані – 68%.За словами Олени Шуляк, стабільне працевлаштування в Україні можливе за умови розвитку підприємництва, що у свою чергу буде означати нові робочі місця. Для цього останнім часом пропонується багато законодавчих змін.

Остання – прийняття законопроєкту №7331, який дозволяє розпочинати господарську діяльність без отримання ліцензій та дозволів до кінця воєнного стану. Цей крок спрямований на дерегуляцію бізнесу та підтримку економіки країни під час війни.


Окрім питання працевлаштування для 36% опитаних українських мігрантів важливою є наявність фінансової допомоги в Україні на час повернення, а для 33% – можливість отримання чи облаштування житла в безпечних регіонах України.«В українців є три мрії. Перша мрія – це якнайшвидша Перемога. Друга – мати гідну роботу з гідною оплатою праці. І, звичайно, власна домівка. Вирішення житлового питання теж входить в цю мрію. Якщо всі ці речі будуть реалізовані, то людина може працювати, реалізовувати свій власний потенціал на благо своєї громади, своєї країни», – переконана пані Олена.


Наразі житлове питання частково вирішує програма компенсації за пошкоджене і знищене житло єВідновлення.

Днями Уряд додатково виділив більш ніж 7 млрд гривень на виплати компенсації єВідновлення, які останнім часом були призупинені. Втім, можливості послуги потрібно розширювати і надалі. Зокрема, Уряду слід якнайшвидше ухвалити рішення щодо розширення єВідновлення для житла, розташованого на ТОТ.Крім цього, суттєво вплине на вирішення житлового питання українців ухвалення нового житлового законодавства, яке передбачає одразу декілька дієвих механізмів забезпечення житлом. Йдеться про запровадження соціальної оренди, доступні для громадян фінансово-кредитні механізми придбання житла тощо. Всі вони передбачені у законопроєкті «Про основні засади житлової політики», який планують зареєструвати найближчим часом.


Прийняття нового житлового законодавства – вимога отримання Україною 50 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility.

Ще нове на сайті: