Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Україні потрібно виявити та зафіксувати об'єкти, які можуть стати житлом для ВПО, - думка

sd8nkjwvhctweijmЗавданням номер один щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб - виявити та зафіксувати загалом по країні об'єкти, які можуть у короткій та середній перспективі стати домівкою для цієї категорії населення.


Так прокоментувала ситуацію директорка Інституту житла Аліна Москаленко, пише РrofВuild з посиланням на "Інтерфакс-Україна".


"Досвід країн Європи свідчить, що відносний розмір фонду соціального житла хоч і різниться в різних країнах, але в середньому становить 8% від загальної кількості житлових одиниць у ЄС, тоді як в Україні менше 0,01%. Держава загалом і громади на місцях мають підходити до вирішення питання системно", - наголосила експертка.


За її словами, однією з найскладніших проблем в Україні є практично відсутність так званого публічного (соціального) житла, яке може забезпечити потреби ВПО та інших постраждалих осіб. Це також пов'язано з тим, що цей житловий фонд було приватизовано в Україні після здобуття незалежності, а органи місцевого самоврядування не ставили собі за мету наповнювати свої житлові фонди, бо не бачили в цьому економічної складової.


Як зазначила експертка, в Україні налічується 1469 територіальних громад. За підрахунками Інституту житла, лише 167 із них, або 11,4%, мають житловий фонд соціального призначення. Загалом у країні існує 924 одиниці соціального житла, з яких лише 825 придатні для проживання, а 722 вже заселені.


"Наразі в соціальному житлі проживають 2515 осіб. Це означає, що з майже 3,4 млн осіб, у яких пошкоджене або зруйноване житло, з близько 4 млн ВПО лише 2515 осіб мають можливість проживати в соціальному житлі, тому що такого житла взагалі немає", - повідомила Аліна Москаленко.

Ще нове на сайті: