Одне з головних завдань забудовника — збалансувати витрати без втрати якості будівельних робіт. Такі кроки варто запланувати та скористатися наявними ефективними інструментами.
Про можливості збалансувати витрати розповів Ігор Ткаченко, СЕО групи компаній “Євроформат” Ліфти, пише РrofВuild з посиланням на Вuіld Portal.
Державна підтримка
Оптимізувати витрати на будівництво допоможе програма компенсації «Зроблено в Україні», яка передбачає до 15% компенсації при закупівлі національного обладнання. До каталогу входить широкий спектр продукції — від енергетичного обладнання та будівельної техніки до ліфтових систем. Згідно умов, кредити надаються під 5-7% річних на придбання техніки та обладнання.2.
Системний підхід до закупівель
Ще один чинник перевитрат — відсутність системного підходу до закупівель, що призвудить до замовлень матеріалів в останній момент і по завищеним цінам. Щоб уникнути цього, варто впроваджувати стратегічне планування на етапі проєктування:
а) закупівля за фіксованими контрактами дозволяє захиститися від сезонних коливань цін і спекуляцій;б) проведення тендерів для вибору постачальників інженерних систем до початку будівельних робіт допомагає отримати кращі умови;
в) створення стратегічних запасів матеріалів дозволяє уникнути ризиків, пов’язаних із перебоями постачання та раптовим зростанням вартості.3. Планування інженерних систем.
До прикладу, забудовники часто не враховують точну модель ліфта на етапі проєктування, що призводить до непотрібного запасу простору в шахті. Якщо в результаті вибір лягає на ліфт меншого розміру, частина площі шахти залишається не використаною, що не лише знижує житлову площу, а й вимагає додаткових витрат на зміцнення металоконструкцій.4. Енергоефективні рішення
Сучасні інженерні рішення допомагають девелоперам знижувати не тільки початкові витрати на будівництво, а й витрати на експлуатацію – зокрема, споживання електроенергії, а також знижують ризики аварій та витрати на ремонт.5. Оптимізація логістики та технологій.
Використання модульного підходу, коли окремі секції будівлі виготовляються на заводі й монтуються вже на майданчику, дозволяє скоротити тривалість проєкту на 30%. Це не лише прискорює роботу, а й мінімізує залежність від погодних умов.Додатково автоматизація управління будмайданчиком допомагає уникнути непередбачених витрат, а оптимізація маршрутів доставки матеріалів здатна знизити логістичні витрати на 1015%.
6. Інвестиції у якісне обладнанняОбладнання, яке має вищу початкову вартість, часто дозволяє отримати значну економію у довгостроковій перспективі. Наприклад, якісні будівельні матеріали знижують потребу у поточних ремонтах.