Кабінет міністрів України запроваджує додатковий механізм, який дозволить громадам швидше відновлювати житло, пошкоджене внаслідок російських атак. Про це Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила в Телеграмі за результатами позачергового засідання Кабміну, пише РrofВuild. "Після чергового жахливого обстрілу Києва Уряд запускає додатковий механізм, який дозволяє громадам швидше відновлювати пошкоджене житло — багатоквартирні будинки та гуртожитки", — заявила Юлія Свириденко.
За її словами, процедура спрощена: основні етапи можна проходити паралельно, а роботи починати до завершення експертизи. Усі дії фіксуються в електронній системі, а відповідальність за строки та якість — на місцях.
Відновлення фінансуватиметься з місцевих бюджетів або міжнародної допомоги.
Рішення також пришвидшить виплати за програмою єВідновлення.
Як наголосила Юлія Свириденко, окремо в рішенні Уряду передбачена можливість адресних виплат із місцевих бюджетів родинам, чиє житло пошкоджене, компенсація витрат за тимчасове проживання — до моменту завершення ремонту або отримання нового житла. Такі виплати можуть бути профінансовані з місцевого бюджету за рішенням громади.