Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

ЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.

image003Київ, 13 червня 2019 р. – у Києві триває підведення підсумків реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», що фінансуються Європейським Союзом.

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.

У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у регіонах, а саме: в Україні – Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київщина та Чернігівщина; в Білорусі – Брестська та Гомельська області. За програмою «Молдова – Україна» впроваджено 16 спільних проектів в українських регіонах (Одеська, Вінницька та Чернівецька області) та на всій території Молдови.

image004Під час підсумкової прес-конференції голова української делегації Ганна Білоколос, представниця Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наголосила: «Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей».

У свою чергу, Лучіан Джега, Керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR), зазначив: «Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території».

Глава делегації Молдови, представниця Державної канцелярії Республіки Молдова Емілія Чеботарі підкреслила: «Хочу особливо наголосити, що Програма територіального співробітництва Молдова – Україна виявилась дуже цінним інструментом Європейської Комісії, що дозволило нам виявляти й долати спільні проблеми в прикордонних регіонах та допомогло стимулювати соціально-економічний розвиток на місцевому рівні. Програма сприяла мобілізації багатьох інституцій та організацій на рівні як органів державної влади, так і громадянського суспільства. Ми можемо з упевненістю стверджувати, що малими кроками розбудовуємо потенціал і досягаємо реальних результатів».

image005Підсумовуючи, Ерк Ролоффс, Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми EaPTC: «Ця програма – лише початок, база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією щодо майбутнього Програми».

Учасники заходу позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна».

Довідкова інформація:

Програма територіального співробітництва Східного партнерства (EaPTC) покликана створювати сприятливі умови для програм територіального співробітництва вздовж кордонів Білорусі і України, Вірменії і Грузії, Азербайджану і Грузії та Молдови і України з урахуванням особливостей кожної прикордонної зони. Вона спрямована на посилення спроможності місцевих та регіональних державних та неурядових організацій спільно розробляти та впроваджувати транскордонні проекти. Загальний внесок ЄС до EaPTC становить 12,5 млн євро за період 2013 – 2019 рр.

Східне партнерство (EaP) − це ініціатива Європейського Союзу, яка охоплює 6 країн Східної Європи та Південного Кавказу: Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Ініціатива спрямована на розбудову відносин між ЄС та східними партнерами, поглиблюючи їхнє політичне співробітництво та економічну інтеграцію.

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Тетяни Деревянкіної, експерта з питань комунікацій EaPTС: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +38 067 232 31 20

http://www.eaptc.eu; https://www.facebook.com/eaptc.eu; https://twitter.com/EaP_TC