Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Відомі переможці конкурсу STEEL FREEEDOM 2019

130 листопада на Steel Freedom Architecture Festival відбувся фінал STEEL FREEEDOM 2019, що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів та глядачів.

STEEL FREEEDOM 2019 – абсолютний рекордсмен за шість років проведення конкурсу. В цифрах:

 115 зареєстрованих команд

 82 розроблених проекти

 61 проект розроблено в категорії соціального офісу з громадською приймальнею міського голови

 21 проект розроблено в категорії житлового комплексу

ART 6219В першій частині фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 20 команд фіналістів STEEL FREEDOM 2019 презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:

 Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь (Замовник Маріупольська міська рада*)

 Створення проекту житлового комплексу Alfa Residence в м. Дніпро» (Проект надано UTG Residence, девелопер проекту DC Evolution)

*Маріупольська міська рада виступила замовником Steel Freedom 2018 у категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м. Маріуполь» в номінації для молодих архітекторів. На даний момент проект з будівництва соціального житла знаходиться в розробці відповідно до європейських стандартів. Об’єкт стане знаковим, як для Маріуполя, так і для країни в цілому, оскільки це перший в Україні житловий будинок в металевому каркасі.

Представники журі – знані архітектори України та експерти в будівельній галузі, оцінювали 20 проектів команд фіналістів відповідно до наступних критеріїв: використання металевих конструкцій, як основного матеріалу реалізації ідеї проекту, відповідність архітектурної та конструктивної форм, містобудівна концепція, функціональність і художня виразність, оригінальність і новизна ідеї.

Аудитор компанії Baker Tilly слідкувала за ходом голосування та виставлення оцінок журі під час захисту конкурсних проектів, а також здійснювала контроль під час підрахунку голосів, забезпечуючи прозорість та коректність даних.

ART 6172В другій частині архітектурного фестивалю Дмитро Васильєв, головний архітектор архітектурного бюро ARCHIMATIKA, в своїй лекції дав поради архітекторам як створювати хороші проекти, Сергій Бобак, архітектор та власник бюро Bobak design, поділився тенденціями в архітектурних трендах outside&inside, Борис Слажнєв ведучий архітектор Urban Experts, виступив з презентацією «Торгова архітектура в епоху experience economy», Олексій Образцов, директор архітектурної майстерні АрхОбраз, розповів про випадковості та закономірності у творчості архітекторів. Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, в своїй доповіді дав відповідь на актуальне питання «Чому в Україні не будують знакові об'єкти», а іноземний гість Ерсен Фірат, керівник глобальних освітніх проектів Trimble, розповів про сучасні технології, як драйвер для розвитку студентів.

ART 6156Галузеві організації (Міністерство розвитку громад та територій України, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Асоціація УЦСБ, КБУ та Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів) офіційно підписали меморандум про співпрацю «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (BIM) при створенні об'єктів будівництва, об'єктів архітектури». Підписання Меморандуму – перший крок до впровадження BIM на державному рівні, що допоможе реалізувати сучасні проекти завдяки інноваційним технологіям, забезпечити якість контролю будівельних робіт, спрогнозувати вплив різних факторів на кожному етапі будівництва та вивести будівельну галузь на новий рівень.

І найочікуваніша частина архітектурного фестивалю – церемонія нагородження переможців архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2019.

За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії «Створення проекту житлового комплексу Alfa Residence в м. Дніпро» стали команди:

1 місце

D 911Команда D-911: Марія Лященко, Анастасія Цегельна, Артем Каневський (Київський національний університет будівництва та архітектури).

2 місце

Команда D-403: Олександр Крутибіч, Руслан Колісник, Ростислав Федотов, Єлизавета Хомич (Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка).

3 місце

Команда D-188: Данило Яковенко, Єлизавета Мядзель (Київський національний університет будівництва та архітектури).

 

D 403Команди переможців в категорії «Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь»:

1 місце

Команда М-521: Катерина Бондаренко, Анна Монастирецька (Київський національний університет будівництва та архітектури).

2 місце

Команда М-250: Бєлокопитов Даніла (Київський національний університет будівництва та архітектури).

D 1883 місце

Команда М-596: Станіслав Зосім, Анна Бондар, Олександр Слободяник, Анжеліка Тригуб, Таїсія Чеснокова (Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка).

Команди-переможці, які посіли 1, 2 і 3 місця, отримали грошові сертифікати в розмірі 30 000 грн, 25 000 грн і 20 000 грн від організатора конкурсу Асоціації УЦСБ, а також сувенірні подарунки та ліцензії на програмне забезпечення від партнерів конкурсу – компаній Метінвест, Tekla / Trimble та Ліра-Сапр

Девелопер проекту DC evolution команді-фавориту D-911 (Марія Лященко, Анастасія Цегельна, Артем Каневський з Київського національного університету будівництва та архітектури) презентувала місячне стажування та цінні подарунки.

Генеральний партнер конкурсу, провідний виробник металопрокату в Україні, компанія Метінвест подарувала ексклюзивний приз – архітектурну подорож до Венеції командам студентів M-208 (Олексій Туровець, Олександр Сенів, Роман Харенко з Київського національного університету будівництва та архітектури).

ART 6727Традіційний партнер конкурсу компанія Сталекс відмітила дві команди D-553 (Катерина Давиденко, Софія Дмитрієва, Ганна Базова з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури) та M-349 (Кирило Ручка, Владислав Герега, Микита Скулінець з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури) сертифікатами на 10 000 гривень від Комфі.

Компанія VEKA подарувала планшет команді D-403 (Олександр Крутибіч, Руслан Колісник, Ростислав Федотов, Єлизавета Хомич з Національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка).

Команда М-250 (Даніла Бєлокопитов з Київського національного університету будівництва та архітектури) отримав поїздку до Естонії на Европейську Асамблею 2020 року від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї (ЕАСА).

M 521Компанія Вікант відмітила команди D-147 (Сергій Ребристий, Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури), D-402 (Ганна Казанцева, Дар'я Четверик, Давид Карібян, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури), D-618 (Арсен Зералі, Владислав Келюх, Ігор Осадчук, Максим Ракович, Ганна Поліщук з Київського Національного авіаційного університету) та M-596 (Станіслав Зосім, Анна Бондар, Олександр Слободяник, Анжеліка Тригуб, Таїсія Чеснокова, Національний університет Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка), подарувавши друковані видання з архітектури.

Компанія SSAB, яка щороку підтримує конкурс STEEL FREEDOM та талановитих архітекторів, виділила проект команди М-910 (Поліна Костирєва, Арина Бакун, Анастасія Бикова, Ілля Лесів з Одеської державної академії будівництва та архітектури) та подарувала Sony PlayStation.

M 250Постійний учасник журі, компанія, яка підтримує найсміливіші проекти – ARCHIMATIKA, подарувала участь в воркшопі Creating Homes for Tomorrow у Гельсінкі та Києві команді M-521 (Катерина Бондаренко, Анна Монастирецька з Київського національного університету будівництва та архітектури).

В номінації від Партнера – компанії Протан, дві команди D-758 (Вікторія Богданова, Одеська державна академія будівництва та архітектури) та M-583 (Наталія Шандура, Максим Євтушик з Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури) отримали сертифікати на покупки в Цитрус на 10 000 грн.

M 596Незмінний партнер конкурсу Trimble/Tekla презентувала подарунковий сертифікат (номіналом 2500 євро) на 1 безкоштовну ліцензію партнера-розробника Tekla на 2020 рік командам D-618 (Арсен Зералі, Владислав Келюх, Ігор Осадчук, Максим Ракович, Ганна Поліщук з Київського Національного авіаційного університету), D-704 (Ярослав Захарченко, Анна Дзюрич, Олександра Загоруйко, Євгенія Скок з Київського національного університету будівництва та архітектури), M-208 (Олексій Туровець, Олександр Сенів, Роман Харенко з Київського національного університету будівництва та архітектури), M-596 (Станіслав Зосім, Анна Бондар, Олександр Слободяник, Анжеліка Тригуб, Таїсія Чеснокова з Національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка). Також проекти цих команд будуть передані на регіональний етап конкурсу Tekla BIM Awards.

За найцікавішу реалізацію конкурсного проекту в сталевих конструкціях, на думку компанії Trimble, команда учасників M-942 (Максим Рева, Андрій Вовк, Соломія Вербовська, Юрій Тринога з Національного університету Львівська політехніка) отримала запрошення на один робочий день до головного офісу Trimble у Фінляндії. Додатково проект команди буде переданий на міжнародний конкурс Tekla BIM Awards.

Сертифікат на проходження курсу з моделювання в Rhinoceros 3d в школі партнера in.Lab School отримала команда М-250 (Даніла Бєлокопитов, Київський національний університет будівництва та архітектури).

ART 6352В результаті голосування гостей фестивалю були визначені дві команди в номінації Приз глядацьких симпатій: M-145 (Тодор Свекла, Анастасія Корнійчук, Ірина Сербіна, Київський національний університет будівництва та архітектури) в категорії «Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь» та D-188 (Данило Яковенко, Єлизавета Мядзель з Київського національного університету будівництва та архітектури) в категорії «Створення проекту житлового комплексу Alfa Residence в м. Дніпро». Команди отримали цінні подарунки від партнерів конкурсу.

VR окуляри від AVG group отримала команда D-547 (Владислав Кишеня, Микита Давидов, Ірина Рибалко, Київський національний університет будівництва та архітектури).

PRAGMATIKA.MEDIA подарувала сертифікат на публікацію статті в журналі Прагматика команді М-521 (Катерина Бондаренко, Анна Монастирецька, Київський національний університет будівництва та архітектури).

Журнал української убаністики А1 подарував сертифікат на інтерв’ю в журналі А1 з командами D-147 (Сергій Ребристий, Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури) та М-250 (Даніла Бєлокопитов Київський національний університет будівництва та архітектури). А також річну підписку на журнал А1 всім учасникам команд-фіналістів та кураторам.

ART 6194Організатором фестивалю STEEL FREEDOM ARCHITECTURE FESTIVAL та Національного студентського архітектурного конкурсу STEEL FREEDOM виступає Асоціація Український центр сталевого будівництва, місія якої просування сталі, як кращого матеріалу в будівництві та реконструкції об'єктів нерухомості.

Генеральний партнер конкурсу STEEL FREEDOM – Група Метінвест.

Офіційні партнери: GreenCoat / SSAB, Tekla / Trimble, Сталекс, Vikant, ЛІРА-САПР, Protan, Veka.

За підтримки: Національної спілки архітекторів України.

До зустрічі в 2020 році.