Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

KAZBUILD 2021 І AQUATHERM ALMATY 2021: тріумфальне повернення виставкових подій в офлайн

1

З 7 по 9 вересня у Виставковому центрі «Атакент» в місті Алмати з успіхом пройшли два найбільших в Казахстані виставкових події для фахівців будівельної, ОВК і ВК індустрій - KazBuild 2021 і Aquatherm Almaty 2021.

Незважаючи на перерву в проведенні, складності з логістикою, перетином кордонів, новими антіковіднимі правилами відвідування та участі в експо-події, в виставках взяли участь 231 компанія з 15 країн світу: Азербайджан, Білорусь, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, Казахстан, ОАЕ , Польща, Росія, Словаччина, Туреччина, Узбекистан, Україна та Південна Корея. Традиційно порадував склад і наявність в числі експонентів численних міжнародних учасників - дві Національні групи з Німеччини, Національний стенд Словаччини та колективні стенди 44 виробників будівельних, оздоблювальних матеріалів, а також інженерного обладнання з 10 регіонів Росії. Посол Словацької Республіки в Казахстані Мілан Коллар зазначив, що проведення подібних міжнародних заходів сприяє

зміцненню економічних зв'язків між країнами, що в кінцевому підсумку позитивно позначається на їх економіках, а це в даний кризовий час є першочерговим завданням урядів всіх держав. Генеральний консул Німеччини в Алмати Маріо ЗООС

2

підкреслив, що сам факт участі німецьких компаній

в виставках підтверджує інтерес Федеративної Республіки до Центрально-Азіатському регіону. «Економіка Казахстану, зокрема будівельна галузь, знаходиться на підйомі, і ми дійсно бачимо потенціал для співпраці в середньо- і довгостроковій перспективі. Крім

того, на виставках KazBuild і Aquatherm Almaty представлено багато міжнародних компаній, і для нас вони також цікаві в якості потенційних партнерів », - додав Маріо ЗООС.

За три дні роботи виставок експозицію відвідали 2 347 унікальних відвідувачів, що підтверджує інтерес до виставок і свідчить про важливість офлайн-подій для подальшого розвитку будівельного бізнесу в Казахстані. Згідно з опитуванням відвідувачів, виставки дають можливість познайомитися з трендами, знайти корисні контакти, обмінятися досвідом з колегами. Олександр Силантьєв, начальник ВСП СУ «ВАТ Будтрест №9» з Білорусі, розповів, що виставка виявилася дуже корисна і просто необхідна для розвитку будівельної галузі. «У перший же день ми знайшли перспективні варіанти

ділового партнерства, обмінялися контактами і вже зараз знаходимося на стадії обговорення деталей договорів », - зазначив Олександр.

 

3

Беручи до уваги стабільне зростання і активний розвиток будівельної галузі в Казахстані, учасники виставок змогли забезпечити якісне наповнення експозицій, представивши інноваційні та практичні рішення в області будівництва, ОВК і ВК індустрій.

Ділова програма виставок KazBuild і Aquatherm Almaty відбила найактуальніші питання подальшого розвитку та підтримки стрімких темпів зростання. Фахівці в сфері архітектури, будівництва, дизайну, ОВК і ВК секторів змогли відвідати безліч майстер-класів від Асоціації дизайнерів і архітекторів Казахстану, тематичні семінари компаній-учасниць «Weconn Ltd», «Прем'єра», «Turan Carpets», Семінари Проектної академії KAZGOR і спілки Архітекторів Казахстану.

Вперше в рамках Міжнародної будівельної та інтер'єрної виставки KazBuild 2021 відбулася Конференція Спілки будівельників Казахстану «Майбутнє разом з нами». Конференція зібрала понад 70 учасників, 5 спікерів і зарубіжних гостей, в числі яких були «Союз будівельників Білорусі» (Білорусь), постачальники обладнання для виробництва цегли «COSMEC» (Італія), постачальники обладнання для виробництва бетону «ANTON OHLERT» (Німеччина). «У будівельній сфері країни спостерігається брак 242 тис. Чоловік. Через брак робочих рук Казахстан щорічно втрачає 500 млрд. Тенге, так як кожен день простою приносить збитки », - повідомив Талгат Ергаліев, Голова Президії« Спілки будівельників Казахстану ». Заключна сесія на тему: «Аналітика будівельного ринку та подальший розвиток галузі» викликали особливий інтерес у учасників конференції.

Традиційно для професіоналів ОВК і ВК секторів на майданчику виставки Aquatherm Almaty вже

4

в 4 раз проводилася Інженерна Конференція АВОК (Москва). Це єдина площадка з унікальним кількістю топових експертів ОВК і ВК індустрії в країнах СНД. Темою конференції в 2021 році стала «Високі технології інженерних систем будівель і споруд». 10 спікерів з числа провідних членів АВОК і представників компаній-учасників Асоціації поділилися кейсами, інноваційними рішеннями в області водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування.

Виставки пройшли з повним дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог. Учасники та відвідувачі експозиції були оснащені індивідуальними СІЗамі і антисептиками, здійснювався повний контроль за чисельністю людей в павільйонах і соціальним дистанцированием, а вхід на виставки був можливий лише за допомогою програми ASHYQ і за попередньою онлайн-реєстрації. Безпечне ділове простір по достоїнству оцінили і учасники виставок. Варвара Зарубіна, фахівець Центру підтримки експорту АНО «Корпорація розвитку Удмуртської Республіки» (учасник виставки KazBuild 2021), зазначила повне дотримання санітарно-епідеміологічних норм - як на вході, так і всередині павільйонів. А учасник виставки Aquatherm Almaty 2021 ТОВ «Клімат ПРОФ Казахстан» в особі генерального директора Андрія Бич так прокоментували свою участь: «В рамках умов і обмежень, в яких живе вся наша країна, цілі і завдання від участі у виставці нашою компанією виконані на 100% . Ми уклали кілька угод

5

про довгострокове партнерство і знайшли колосальна кількість нових контактів. Організатори зробили все можливе для збереження безпеки учасників і гостей виставки, з боку відвідувачів спостерігався ентузіазм, тому що в минулому році виставки не було. А в цьому році виставка знову відбулася, ми зустріли багато знайомих облич, які раді були зустрічі, і достатня кількість нових відвідувачів, що говорить про те, що зусилля організаторів не пройшли даром ».

Організатором подій виступає Казахстанська виставкова компанія Iteca. Партнером будівельної та інтер'єрної виставки KazBuild 2021 виступає Словацьке агентство з розвитку інвестицій і торгівлі SARIO. Офіційну підтримку подій щорічно надає Акімат міста Алмати і галузеві асоціації.